Budka fotograficzna dla psów. Te czworonogi kochają być w centrum uwagi

Budka fotograficzna dla psów. Te czworonogi kochają być w centrum uwagi

Budka fotograficzna dla psów. Te czworonogi kochają być w centrum uwagi
Źródło zdjęć: © © Lynn Terry / [Facebook](https://www.facebook.com/LynnTerryPhotography)
Marcin Watemborski
16.11.2021 12:06, aktualizacja: 17.11.2021 09:11

Fotografowanie zwierząt to niezwykle trudna sztuka. Bez względu na to, czy mówimy o psach, kotach czy przedstawicielach dzikiej przyrody, zawsze trzeba mieć na uwadze to, że przecież to żywe istoty, które nie potrafią wysiedzieć w bezruchu. Chyba że… staną w budce fotograficznej!

Pewnego dnia do głowy Lynn Terry wpadł pomysł fotografowania zwierząt, lecz nie w tak bezpośredniej konwencji pokroju pleneru czy sterylnego studia fotograficznego. Artystka własnoręcznie zbudowała konstrukcję, do której zapraszane były kolejne czworonogi. Ta budka fotograficzna przypadła do gustu psom.

Wszystko zaczęło się od tego, że Terry miała w zanadrzu stare zasłony od fotobudki, więc postanowiła sprawdzić, czy do czegoś się jeszcze nadają. Realizowała wówczas zdjęcia do kalendarza dla lokalnego schroniska, na którym znalazły się pit bulle. Po sesji, fotografka obrobiła zdjęcia tak, by kolorystycznie przypominały stare fotografie i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę!

Przeważnie bohaterami zdjęć Lynn są pary psów. Na każdym z 4 kadrów w kolażu, psy mają inne miny lub robią inne rzeczy. Z czasem doszły też inne kolory tła – czerwony oraz kremowy. Główne założenie zdjęć jest takie, że bohaterowie mają przypominać wygłupiające się zakochane pary, z którymi kojarzą się budki fotograficzne. Wyszło? Zdecydowanie!

Więcej zdjęć znajdziecie na Facebooku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)