Poznaj finalistów konkursu Architectural Photography Awards

Poznaj finalistów konkursu Architectural Photography Awards

W 2012 roku po raz pierwszy wyłoniono zwycięzców Architectural Photography Awards. Jest to konkurs, który docenia umiejętności i cierpliwość fotografów architektury. Podzielony jest na 4 główne kategorie: "Wnętrza", "Zdjęcia na zewnątrz", "Budynku w użyciu" oraz" Sens miejsca". Główna nagroda to 3 tysiące dolarów, a zwycięzcy każdej kategorii otrzymają po 1000 dolarów.
W 2012 roku po raz pierwszy wyłoniono zwycięzców Architectural Photography Awards. Jest to konkurs, który docenia umiejętności i cierpliwość fotografów architektury. Podzielony jest na 4 główne kategorie: "Wnętrza", "Zdjęcia na zewnątrz", "Budynku w użyciu" oraz" Sens miejsca". Główna nagroda to 3 tysiące dolarów, a zwycięzcy każdej kategorii otrzymają po 1000 dolarów.
Źródło zdjęć: © © Omer Kanipak / [Architectural Photography Award](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/exteriorsarchitecturephotocontest3111/shortlist/)
Monika Homan
17.10.2018 13:09, aktualizacja: 17.10.2018 15:10

Zdęcia architektury to nie tylko budynki, ale również ich otoczenie, kontekst i historia. Architectural Photography Awards to konkurs dla fotografów, którzy specjalizują się w tej dziedzinie.

Poznaliśmy już 20 finałowych prac - po 5 w każdej kategorii. Wśród nich jest zdjęcie Polaka - Pawła Paniczko, które przedstawia  galerię sztuki w Szanghaju - Long Museum.
Poznaliśmy już 20 finałowych prac - po 5 w każdej kategorii. Wśród nich jest zdjęcie Polaka - Pawła Paniczko, które przedstawia galerię sztuki w Szanghaju - Long Museum.© © Ryan Koopmans / [Architectural Photography Award](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/exteriorsarchitecturephotocontest3111/shortlist/)
Fotografie architektury wykorzystywane są nie tylko na rynku nieruchomości, ale również do promowania branży motoryzacyjnej, finansowej czy turystycznej i nie ograniczają się tylko do samych budynków. Jury konkursu bierze również pod uwagę umiejętność umieszczenia samej budowli w odpowiednim kontekście, wychwycenie szczegółów i oddanie jej charakteru.
Fotografie architektury wykorzystywane są nie tylko na rynku nieruchomości, ale również do promowania branży motoryzacyjnej, finansowej czy turystycznej i nie ograniczają się tylko do samych budynków. Jury konkursu bierze również pod uwagę umiejętność umieszczenia samej budowli w odpowiednim kontekście, wychwycenie szczegółów i oddanie jej charakteru.© © Laurian Ghinitoiu / [Architectural Photography Award](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/exteriorsarchitecturephotocontest3111/shortlist/)
W tym roku powstała osobna kategoria dla zdjęć zrobionych smartfonem, głosowanie na zgłoszone w niej prace jest wciąż otwarte. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 30 listopada, podczas Światowego Festiwalu Architektury. Trzymamy kciuki za Pawła.
W tym roku powstała osobna kategoria dla zdjęć zrobionych smartfonem, głosowanie na zgłoszone w niej prace jest wciąż otwarte. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 30 listopada, podczas Światowego Festiwalu Architektury. Trzymamy kciuki za Pawła.© © Brad Feinknopf / [Architectural Photography Award](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/exteriorsarchitecturephotocontest3111/shortlist/)
Obraz
© © Aldo Amoretti / [Architectural Photography Award](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/exteriorsarchitecturephotocontest3111/shortlist/)
Obraz
© © Pawel Paniczko / [Architectural Photography Award](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/exteriorsarchitecturephotocontest3111/shortlist/)
Obraz
© © Marius Liutkevicius / [Architectural Photography Award](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/exteriorsarchitecturephotocontest3111/shortlist/)
Obraz
© © B.R.S.Sreenag / [Architectural Photography Award](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/exteriorsarchitecturephotocontest3111/shortlist/)
Obraz
© © He Zhenhuan / [Architectural Photography Award](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/exteriorsarchitecturephotocontest3111/shortlist/)
Obraz
© © Shao Feng / [Architectural Photography Award](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/exteriorsarchitecturephotocontest3111/shortlist/)
Obraz
© © Roman Robroek / [Architectural Photography Award](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/exteriorsarchitecturephotocontest3111/shortlist/)
Obraz
© © JNP / [Architectural Photography Award](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/exteriorsarchitecturephotocontest3111/shortlist/)
Obraz
© © Andrew Robertson / [Architectural Photography Award](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/exteriorsarchitecturephotocontest3111/shortlist/)
Obraz
© © Eugeni Pons / [Architectural Photography Award](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/exteriorsarchitecturephotocontest3111/shortlist/)
Obraz
© © Suraj Garg / [Architectural Photography Award](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/exteriorsarchitecturephotocontest3111/shortlist/)
Obraz
© © Dirk Vonten / [Architectural Photography Award](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/exteriorsarchitecturephotocontest3111/shortlist/)
Obraz
© © zhuwenqiao / [Architectural Photography Award](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/exteriorsarchitecturephotocontest3111/shortlist/)
Obraz
© © Marco Tagliarino / [Architectural Photography Award](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/exteriorsarchitecturephotocontest3111/shortlist/)
Obraz
© © Jeff Eden / [Architectural Photography Award](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/exteriorsarchitecturephotocontest3111/shortlist/)
Obraz
© © Ai Qing CreatAR Images / [Architectural Photography Award](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/exteriorsarchitecturephotocontest3111/shortlist/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)