Burza nad Adriatykiem i meteor na niebie na jednym zdjęciu

Burza nad Adriatykiem i meteor na niebie na jednym zdjęciu

Burza nad Adriatykiem i meteor na niebie na jednym zdjęciu
Źródło zdjęć: © © Elvis Malagić / [Facebook](https://www.facebook.com/470035109757301/photos/a.470140929746719/2018917344869062/?type=3&theater)
Monika Homan
11.12.2018 11:58, aktualizacja: 12.12.2018 12:11

Elvis Malagić miał wyjątkową okazję sfotografować rozświetlający niebo meteor tuż nad masywną chmura burzową. Ujęcie tych dwóch zjawisk wymaga sporo szczęścia, ale fotograf był w odpowiednim miejscu we właściwym czasie.

Elvis Malagić mieszka w chorwackim mieście Pula. Ze swoim aparatem poluje na burze nad północnym Adriatykiem. W pobliżu miasta Ankona we Włoszech, udało mu się uchwycić nie tylko burzę, ale również spory meteor rozświetlający niebo.

Na profilu "North Adriatic Storm Chesers", z którym związany jest Elvis, znajdziecie wiele świetnych zdjęć różnych fotografów dokumentujących intensywne burze przechodzące nad ciepłym morzem. Masywne chmury i przecinające niebo błyskawice to dominujące tam motywy.

Najnowsze zdjęcie Elvisa jest o tyle wyjątkowe, że udało mu się uchwycić na jednym zdjęciu wyładowania atmosferyczne oraz rozświetlający niebo meteor. Prawdopodobnie jest to jeden z roju Geminidów, których maksimum przypada za kilka dni. Meteory powstałe w wyniku rozpadu planetoidy Phaethon widoczne są od 7 do 17 grudnia, jednak najwięcej ich zobaczymy w piątek 14 grudnia.

Elvis Malagić miał naprawdę sporo szczęścia, że tak duży meteor przeleciał tuż nad chmurą burzową, w którą fotograf wycelował obiektyw. Z rozmycia gwiazd wywnioskować można dość długi czas naświetlania, ale na zdjęciu zarejestrowała się tylko jedna błyskawica docierająca do powierzchni wody. Gdyby nie jasny meteor, pewnie ta fotografia wylądowałaby w koszu, ale dzięki odrobinie szczęścia nabrała wyjątkowej wartości, pomimo tego, że sama burza nie jest na niej specjalnie spektakularna.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)