Burza nad Adriatykiem i meteor na niebie na jednym zdjęciu

Burza nad Adriatykiem i meteor na niebie na jednym zdjęciu
Źródło zdjęć: © © Elvis Malagić / [Facebook](https://www.facebook.com/470035109757301/photos/a.470140929746719/2018917344869062/?type=3&theater)
Monika Homan

11.12.2018 11:58, aktual.: 12.12.2018 12:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elvis Malagić miał wyjątkową okazję sfotografować rozświetlający niebo meteor tuż nad masywną chmura burzową. Ujęcie tych dwóch zjawisk wymaga sporo szczęścia, ale fotograf był w odpowiednim miejscu we właściwym czasie.

Elvis Malagić mieszka w chorwackim mieście Pula. Ze swoim aparatem poluje na burze nad północnym Adriatykiem. W pobliżu miasta Ankona we Włoszech, udało mu się uchwycić nie tylko burzę, ale również spory meteor rozświetlający niebo.

Na profilu "North Adriatic Storm Chesers", z którym związany jest Elvis, znajdziecie wiele świetnych zdjęć różnych fotografów dokumentujących intensywne burze przechodzące nad ciepłym morzem. Masywne chmury i przecinające niebo błyskawice to dominujące tam motywy.

Najnowsze zdjęcie Elvisa jest o tyle wyjątkowe, że udało mu się uchwycić na jednym zdjęciu wyładowania atmosferyczne oraz rozświetlający niebo meteor. Prawdopodobnie jest to jeden z roju Geminidów, których maksimum przypada za kilka dni. Meteory powstałe w wyniku rozpadu planetoidy Phaethon widoczne są od 7 do 17 grudnia, jednak najwięcej ich zobaczymy w piątek 14 grudnia.

Elvis Malagić miał naprawdę sporo szczęścia, że tak duży meteor przeleciał tuż nad chmurą burzową, w którą fotograf wycelował obiektyw. Z rozmycia gwiazd wywnioskować można dość długi czas naświetlania, ale na zdjęciu zarejestrowała się tylko jedna błyskawica docierająca do powierzchni wody. Gdyby nie jasny meteor, pewnie ta fotografia wylądowałaby w koszu, ale dzięki odrobinie szczęścia nabrała wyjątkowej wartości, pomimo tego, że sama burza nie jest na niej specjalnie spektakularna.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także