Burza słoneczna wywołała zorzę nad USA. Zobacz niezwykłe zdjęcia

Burza słoneczna wywołała zorzę nad USA. Zobacz niezwykłe zdjęcia

Niezwykłe zdjęcia zorzy nad USA
Niezwykłe zdjęcia zorzy nad USA
Źródło zdjęć: © fot. Pexels
Klaudia Stawska
23.09.2019 11:47, aktualizacja: 26.07.2022 15:37

Podczas gdy na Bahamach szaleje Huragan Dorian, nad resztą Stanów Zjednoczonych można było zaobserwować zorzę wywołaną burzą słoneczną.

Burza słoneczna uderzyła w Ziemię w weekend i wywołała nad USA kolorowe światła zorzy, podobne do tej, którą można zaobserwować na Biegunie Północnym. Zjawisko było widoczne na terenie większości Stanów, również w tych południowych, gdzie rzadko dochodzi do tego typu zjawisk.

Zorza była najlepiej widoczna na terenie stanu Michigan, a mieszkańcy pochwalili się w mediach społecznościowych niesamowitymi zdjęciami. Poniżej możecie zobaczyć niektóre z najciekawszych.

Zorza została wywołana uderzeniem burzy słonecznej, która dotarła na Ziemię między 31 sierpnia a 1 września. Promieniowanie, które dochodzi ze Słońca tymczasowo, zaburza pole magnetyczne Ziemi, a elektrony pochodzące z wiatru słonecznego są widoczne w postaci skrzących się świateł.

Duża burza słoneczna dotarła do Ziemi również na początku sierpnia. Na szczęście nie wywołała chaosu ani paraliżu sieci komunikacyjnych.

Naukowcy są zgodni, że do podobnych, mniejszych burz słonecznych, dochodzi regularnie. Na szczęście większość tego typu zjawisk nie stanowi zagrożenia dla naszego codziennego funkcjonowania, a dostarcza nam okazji do zrobienia niesamowitych zdjęć.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)