Strzelanina w Dallas. Był kilka metrów od napastnika, zachował zimną krew

Strzelanina w Dallas. Był kilka metrów od napastnika, zachował zimną krew
Źródło zdjęć: © © Tom Fox / [The Dallas Morning News](https://www.facebook.com/dallasmorningnews/photos/a.57907763799/10156925961943800/?type=3&theater)
Marcin Watemborski

19.06.2019 07:45, aktual.: 19.06.2019 09:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tom Fox jest fotoreporterem z wieloletnim doświadczeniem. W poranek 17 czerwca znalazł się tuż przy zamaskowanym napastniku za karabinem. Fotograf pokazał, co to znaczy profesjonalizm, chociaż stał oko w oko ze śmiercią.

Tom Fox od 30 lat robi zdjęcia jako zawodowiec. Wydarzenia, które miały miejsce wczorajszego ranka pokazały, że ten fotoreporter jest profesjonalistą i cechuje go ogromna odwaga. Szedł robić zdjęcia podczas sprawy dotyczącej defraudacji w jednej z lokalnych szkół. Nie spodziewał się, że za chwilę może rozpętać się piekło

22-letni Brian Isaack Clyde napadł na gmach sądu federalnego w centrum Dallas w USA. Fox go zauważył i wyciągnął długoogniskowy obiektyw, by zrobić zdjęcie. Jak wyjaśnia, jedyna myśl, która krążyła mu w głowie, brzmiała: ”O mój Boże”. Fotograf zrobił kilka klatek i zaczął uciekać. Wiedział, że może zostać postrzelony w plecy, więc wskoczył za jeden z filarów fasady budynku, próbował się ukryć.

Photographer Tom Fox on encounter with Dallas gunman: 'He's going to look at me around that corner'

Całe zdarzenie nagrał z okna sąsiedniego budynku Tim Brown. Widać, jak blisko Clyde’a stał Fox. W tle słychać ciągłe wystrzały. Kiedy fotograf myślał, że jest już po wszystkim i napastnik się oddalił, ten zaczął się zbliżać. Tom myślał, że za chwilę zostanie zastrzelony. Zaczął się modlić. Fotoreporter relacjonuje, że strzały padały zaledwie kilka metrów od niego. Wymiana ognia między policją a Clydem trwała, a Fox był w jej centrum.

Gdy akcja przeniosła się dalej, fotograf zaczął biec za zamachowcem i dalej fotografował. Jego instynkt samozachowawczy zwariował. Fox wspomina, że aparat był dla niego jak tarcza, a obowiązek dziennikarski miał w jego głowie najwyższy priorytet. Po prostu musiał zrobić te zdjęcia. Akcja zakończyła się gdy, napastnik został zastrzelony przez służby.

Raw video: Shooter attacks federal courthouse in Dallas

Tom Fox zdobył w 2006 roku nagrodę Pulitzera za zdjęcia ze związane z dokumentowaniem zdarzeń po przejściu huraganu Katrina w 2005 roku. W internecie pojawiły się głosy, że zdjęcia, które zrobił podczas strzelaniny przed gmachem sądu mogą zapewnić mu kolejne wyróżnienie na arenie dziennikarstwa wizualnego.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)