Cactus RF60X - bezprzewodowa lampa reporterska z trybem HSS

Cactus RF60X to ciekawa lampa reporterska, która może współpracować właściwie z każdym systemem aparatów i lamp błyskowych na rynku. Do tego Cactus oferuje bezprzewodowe wsparcie trybu HSS i Power Sync, który daje dużą moc błysku.

Cactus RF60X
Cactus RF60X
Marcin Falana

Cactus RF60X to reporterska lampa błyskowa, która oferuje wbudowany nadajnik i odbiornik, światło wspomagające autofokus, system chłodzenia oraz wspiera tryb szybkiej synchronizacji HSS.

Cactus RF60X
Cactus RF60X

Lampa Cactus RF60X pracuje na systemie radiowym 2,4 GHz i umożliwia pracę na 16 kanałach i w 4 grupach. Lampa może pracować w trzech trybach: lokalnym, czyli na aparacie, master oraz slave, poza aparatem. W trybie master jedna lampa Cactus RF60X może wyzwalać dowolną liczbę lamp Cactus RF60X w trybie slave. Efektywna odległość komunikacji to 100 m.

Cactus RF60X
Cactus RF60X

Tryb HSS działa w połączeniu z nadajnikiem / odbiornikiem Cactus V6 II / V6 IIs. Do dyspozycji mamy normalny tryb HSS, który oferuje mniejszą moc albo tryb Power Synch, który oferuje większą moc i pozwala przebić się przez inne źródła światła. Czas ładowania lampy do pełnej mocy to 1,9 s. Na czterech akumulatorkach AA RF60X ma pozwalać na wykonanie nawet 170 błysków na pełnej mocy.

Cactus RF60X i systemy z którymi współpracuje
Cactus RF60X i systemy z którymi współpracuje

Co ciekawe światło wspomagające autofokus może działać także, gdy lampa nie jest zamontowana na aparacie i pracuje w trybie slave. Nadajnik Cactus V6 II uruchamia światło wspomagające, automatycznie doświetlając fotografowany obiekt. Jest to szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy lampa znajduje się bliżej obiektu niż aparat.

Power Synch
Power Synch

Lampa Cactus RF60X umożliwia bezprzewodową kontrolę mocy oraz ogniskowej. Lampa może pracować w zakresie mocy od 1/128 do 1/1 ze skokiem co 1/3 EV. Cactus RF60X obsługuje ogniskowe 24-105 mm, z możliwością rozszerzenia do 14 mm za pomocą wbudowanej dyfuzji. Na najdłuższej ogniskowej lampa oferuje liczbę przewodnią 56 przy ISO 100. Cactus nie wspiera niestety trybu TTL, więc energię błysku, mimo że radiowo, musimy zmieniać manualnie.

Cactus RF60X
Cactus RF60X

Na pokładzie Cactus-a RF60X znajduje się także biała odbijająca karta, lampa umożliwia także odchylanie i obracanie głowicy.

Cactus RF60X
Cactus RF60X

Lampa ma się pojawić na rynku jeszcze w tym roku w cenie 185 dolarów.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)