Całkowite zaćmienie Księżyca na zdjęciach ze świata. Kolejne za 7 lat

Całkowite zaćmienie Księżyca na zdjęciach ze świata. Kolejne za 7 lat

Całkowite zaćmienie Księżyca na zdjęciach ze świata. Kolejne za 7 lat
Monika Homan
22.01.2019 12:06, aktualizacja: 22.01.2019 15:06

Pogoda nie była zbyt łaskawa dla tych, którzy mieli ochotę na obserwację całkowitego zaćmienia Księżyca w poniedziałkowy poranek. Niebo nad wiekszością kraju zasłoniły chmury, ale znalazły się takie miejsca, gdzie fotografom udało się zrobić piękne zdjęcia.

Wczesnym rankiem, w najbardziej depresyjny poniedziałek roku ("Blue Monday"), 21 stycznia, na niebie odbył się widowiskowy spektakl. Niestety ze względu na pogodę, dla wielu Polaków był niedostępny. Niedługo po poprzednim, ale ostatnie przed dłuższą przerwą - całkowite zaćmienie Księżyca.

W styczniu aura nie sprzyja raczej obserwacji nieba, ale dzień przed zaćmieniem natura rozpaliła w nas nadzieję, a na niebie spod chmur wyłoniły się gwiazdy. Niestety w większości kraju obserwacja porannego zaćmienia Księżyca nie była możliwa. Dla miłośników nocnego nieba sytuacja była o tyle bolesna, że na kolejny taki pokaz przyjdzie nam czekać prawie 7 lat - do 7 września 2025 roku.

Większości z nas pozostaje oglądać zaćmienie na zdjęciach z za granicy, choć pojawiły się również szczęśliwcy, którzy sfotografowali zaćmienie z Polski. Tarcza Księżyca na kilka minut przybrała ciemnoczerwoną barwę. Zobaczcie, jak wyglądało to niezwykłe zjawisko na zdjęciach z różnych miejsc świata.

Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)