CamFi - bezprzewodowe sterowanie lustrzanką

CamFi - bezprzewodowe sterowanie lustrzanką
Marcin Falana

05.01.2016 10:04, aktual.: 05.01.2016 11:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

CamFi to sprytne urządzenie, które umożliwia bezprzewodowe sterowanie lustrzankami Canon i Nikon, łącznie z podglądem na żywo i przesyłaniem zdjęć.

CamFi
CamFi

CamFi to rozwiązanie dla użytkowników lustrzanek Nikon i Canon, którzy chcą kontrolować swoje aparaty bezprzewodowo. Urządzenie montujemy na gorącej stopce i podłączamy do aparatu. Tworzy ono sieć Wi-Fi, do której możemy podłączyć nasz komputer (Mac, PC) albo urządzenia mobilne z Androidem albo iOS.

CamFi wireless DSLR camera controller overview

Aplikacja mobilna CamFi umożliwia podgląd na żywo - live view, wykonywanie zdjęć i zmianę takich parametrów jak punkt AF, pomiar światła, kompensacje ekspozycji, przysłonę, czas migawki oraz ISO. Poza tym można tak skonfigurować CamFi, żeby automatycznie wyświetlało zdjęcia za pomocą Amazon Fire Stick do telewizora.

Kolejną funkcją jest możliwość przeglądania i kasowania zdjęć, łącze z dostępem do danych z EXIF-a. CamFi pozwala także na tworzenie timelapsów. Urządzenie kosztuje w europie 149 euro co wydaje się umiarkowaną ceną jak na mozliwości CamFi.

Bateria zamontowana w CamFi pozwala na 6 godzin pracy, zasięg sygnału to 50 m, a prędkość przesyłu 150 Mb/s. Listę aparatów znajdziecie na stronie cam-fi.eu.

Oczywiście w nowszych modelach lustrzanek zazwyczaj mamy dostępną łączność Wi-Fi z podglądem na żywo i zmianą parametrów na smartfomach oraz tabletach więc nie trzeba już dokupować tego typu rozwiązań.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)