Canon 5d mark II i 24mm Tilt-Shift w powietrzu

Canon 5d mark II i 24mm Tilt-Shift w powietrzu

Canon 5d mark II i 24mm Tilt-Shift w powietrzu
Ola Błażowska
13.05.2010 07:42, aktualizacja: 01.08.2022 15:20

Dzięki lustrzankom, filmowanie w HD z wykorzystaniem profesjonalnej optyki, stało się nagle proste i dostępne. Mobilizuje też użytkowników do eksperymentowania z nowym narzędziem, jakim jest aparat w roli kamery. Niewielkie rozmiary sprzętu ułatwiają umieszczenie go tam, gdzie wcześniej nie było to możliwe, np. w powietrzu. Obejrzyjcie niesamowity film nakręcony Canonem 5d mark II z obiektywem Tilf-Shift 24 mm.

Autor filmu, Jeff Sholl, zajmuje się zawodowo fotografią, którą łączy z inną swoją pasją - lataniem. Od lat pracuje nad różnymi systemami utrzymującymi aparaty w powietrzu. Aktualnie kręci filmy przy użyciu Helicama - radiowo sterowanego helikoptera z podczepioną kamerą. Warto zauważyć, że w przypadku tego typu maszyn ciężar, jaki mogą udźwignąć jest dość niewielki. W tym przypadku helikopter leci z Canonem 5d mark II (800 gram) i obiektyw Tilt-Shift (ok. 600 gram). Cena zestawu również jest dość imponująca, dobrze więc wiedzieć co się robi, zanim wypuści się parę tysięcy dolarów w powietrze. Efekt jednak warty jest spróbowania.

Kanał Jeffa na Vimeo zawiera wiele innych podniebnych podróży lustrzankami. Bardzo ciekawy jest też film nakręcony Canonem 550D z obiektywem 14 mm przelatujacym nad miastem Whitefish w stanie Montana:

Źródło: vimeo

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)