Canon 5D Mark II użyty w filmie Iron Man 2

Canon 5D Mark II użyty w filmie Iron Man 2

Iron Man 2 nagrywany lustrzanką Canon 5D Mark II
Iron Man 2 nagrywany lustrzanką Canon 5D Mark II
Karolina Adamus
30.09.2010 09:30, aktualizacja: 01.08.2022 15:06

Lustrzanka Canon 5D Mark II stała się ostatnio ulubionym narzędziem pracy nie tylko profesjonalnych fotografów, ale i scenarzystów w Hollywood. Aparat został użyty podczas nagrywania finalnego odcinka poprzedniego sezonu serialu "Dr House". Urządzenie wykorzystano - jak głoszą plotki - podczas kręcenia scen do wysokobudżetowego filmu "Iron Man 2".

Plotki zostały potwierdzone. Canon udostępnił kilka zdjęć dokumentujących proces nagrywania scen do jednego z najbardziej kasowych filmów tego roku. Podczas kręcenia scen z wyścigu Monaco Grand Prix, podczas którego Tony Stark (Iron Man) został zaatakowany przez Ivana Vanko (Whiplash), twórcy filmy wykorzystali lustrzankę Canon 5D Mark II.

Za zdjęcia odpowiada operator filmowy, Matthew Libatique. Aby dobrze uchwycić sceny, na aucie umieszczono cztery lustrzanki - dwie po bokach, jedną z przodu i jedną z tyłu samochodu. Do nagrania wykorzystano trzy obiektywy: szerokokątne EF 14mm f/2.8 L i EF 24mm f/1.4 L oraz EF 16-35mm f/2.8 II L. Do ochrony lustrzanek przed zniszczeniem Libatique użył ochronnych walizek firmy Pelican.

Obraz
Ustawiliśmy lustrzanki 5D Mark II na trasie i pozwoliliśmy autom przejeżdżać obok nich, rozbijać się i jechać prosto na nie. To było niezwykle imponujące, że mogliśmy po prostu podnieść aparaty 5D Mark II, wyjąć z nich karty pamięci i uzyskać takie ujęcia, jakie chcieliśmy - opisał proces nagrywania Matthew Libatique.

Źródło: PetaPixel

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)