Canon 5D Mark III - pierwsze filmy

Canon 5D Mark III - pierwsze filmy

© Canon
© Canon
Jakub Kaźmierczyk
04.03.2012 17:37, aktualizacja: 26.07.2022 20:37

Czy nowe wcielenie "piątki" będzie cieszyło się równie duże zainteresowaniem jak jej druga odsłona? Wszystko na to wskazuje, ale oceńcie to sami.

  1. Test dynamiki

Jak widać na poniższym filmie, 5D Mark III świetnie radzi sobie z szybkimi scenami, efekt rolling shutter jest niemal niewidoczny.

Canon 5D Mark III 3 dynamik test Final Cut X parkour

  1. Sample video

Przykładowy film z Canona 5D Mark III i nowych obiektywów EF. Do tego całkiem ciekawa treść, choć brak Full HD.

  1. Slow motion test

Krótkie ujęcie statku płynącego Tamizą. Świetna jakość, szeroka rozpiętość tonalna i bardzo dobry efekt spowolnienia.

Canon 5d Mark III Anti Test

  1. Film o rowerowej piłce

Typowy film promocyjny, dodany na francuski kanał Youtube. Piękna plastyka, niesamowita ostrość przy zachowaniu dużej gładkości obrazu. Na tym filmie widać również mocno zniwelowany efekt rolling shutter. Zwróććie również uwagę na zachowanie w cieniach i światłach.

  1. Za kulisami filmu o rowerowej piłce

Tu możemy zobaczyć 5D Mark III w akcji podczas kręcenia filmu o czerwonej piłce. Można się tylko domyślać, że został nakręcony...5D Mark III.

  1. Bez korekcji

Jedno z pierwszych nagrań w internecie. Co ważne, autor zapewnia, że nie została zastosowana korekcja kolorystyczna. Wygląda to naprawdę ciekawie, szkoda, że znów tylko 720p.

Canon EOS 5D Mark III 720P SHOTS FIRST ON THE NET MUST SEE (NO COLOR CORRECTION) CANON 5D Mark 3

  1. Kolory

W tym filmie Canon pokazuje jak radzi sobie z kolorami. 5D Mark II miał trochę problemów z odcieniami czerwieni. Widać, że inżynierowie zrobili kawał dobrej roboty - czerwień nie powinna stanowić problemów. Zwróćcie uwagę również na płynność ruchu.

  1. Marionetki

Chyba mój ulubiony film z Canona 5D Mark III. Całkiem ciekawa fabuła, pięknie pokazana plastyka i to, co najbardziej mi się podoba - niesamowita płynność ruchu, bez żadnych smużeń, przeskoków, naprawdę robi wrażenie.

  1. Test fps

To co prawda nie jest film nakręcony tytułowym aparatem, ale miło popatrzeć jak podskakuje lustro w nowej lustrzance Canona.

Canon EOS 5D Mark III 6fps Testing

 

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)