Canon 5D Mark III u bram! [aktualizacja]

Canon 5D Mark III - następca legendy nadchodzi?
Canon 5D Mark III - następca legendy nadchodzi?
Piotr Dopart

27.09.2011 21:59, aktual.: 01.08.2022 14:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prawdopodobnie wielu z Was, nie tylko "canonierów", czeka na premierę modelu Canon 5D Mark III. Jak wskazuje serwis EOSHD.com - nastąpi ona już niedługo.

Prawdopodobnie wielu z Was, nie tylko "canonierów", czeka na premierę modelu Canon 5D Mark III. Jak wskazuje serwis EOSHD.com - nastąpi ona już niedługo.

Jak możemy przeczytać w stosownym artykule, należący do załogi firmy Canon Tim Smith został niedawno przyłapany z nowym modelem lustrzanki, który (jak wiele na to wskazuje) jest właśnie rzeczonym następcą "mark-dwójki". Wspomnianego pracownika firmy udało się "przyłapać" w Hollywood, w wypożyczalni Birns and Sawyer. Ponoć przed zdradzeniem szczegółów powstrzymała go Non Disclosure Agreement, jednak liczba przesłanek miała być zupełnie wystarczająca, aby domniemywać, iż w rękach Smitha znajdował się kolejny model japońskiej firmy.

Wśród elementów sugerujących, że pracownik Canona testował Canona 5D Mark III znalazł się fakt, że Smitha przyłapano podczas wymiany baterii. Jak donosi Wide Open Camera, akumulatory, które wkładał do aparatu, wyglądać miały identycznie jak te w 5D.

Wiele wskazuje na to, że nowy aparat miałby zostać zaprezentowany podczas Canon Pro Photo Solutions w Londynie, gdzie lustrzankę będzie można podziwiać już 25 października. Zdaniem serwisu EOSHD kolejną przesłanką miałaby być kampania powiązana z konkursem prowadzonym przez Rona Howarda - "Project Imagin8ion". W cytowanym przez serwis komunikacie prasowym możemy przeczytać, że 8 nagrodzonych zdjęć posłuży jako inspiracja dla krótkiego klipu nakręconego przy pomocy:

... Produktów typu Canon DSLR, które będą miały swoją premierę jeszcze w tym roku w Nowym Jorku (...).

W zestawieniu z poprzednimi doniesieniami i danymi uzyskanymi przez portale agregujące plotki, wiele wskazuje, że ziści się "scenariusz maksimum", o którym wspominałem w komentarzu pod stosownym tekstem. Innymi słowy, jeśli EOSHD ma rzetelne dane, to 3 listopada mamy szansę na kamerę Super 35 mm 4K, a także modele Canon 5D Mark III i Canon 6D, a nawet na - co do tej pory nie mieściło się w przypuszczeniach - aparat 1DS Mark IV.

Co jeszcze? Jak możemy przeczytać na EOSHD, na rynkach amerykańskich dały się zauważyć znaczące spadki cen modelu Canon 5D Mark II zarówno w hurcie, jak i w detalu. Co więcej, Canon ma zaprezentować nowe obiektywy EF przeznaczone przede wszystkim do filmowania - to oznaczałoby, że przydadzą się i do nowych "luster", i do potencjalnej kamery.

Niezależnie od potencjalnej daty premiery nowego sprzętu na pewno zatrzęsie ona rynkiem lustrzanek cyfrowych, a konkurencja zapewne już teraz przestępuje niecierpliwie z nogi na nogę, na równi z fanami marki. Pozostaje nam przede wszystkim czekać cierpliwie - a jeśli dowiemy się czegoś więcej, na pewno będziemy Was informować.

AKTUALIZACJA

Jak zauważył w swoim komentarzu na naszym koncie facebookowym Mike Polak, na Canon Rumors pojawiła się nowa potencjalna data premiery nowego modelu z linii EOS. Jej sygestia kryje się w ogłoszeniu o premierze nowych drukarek fotograficznych Pixma, które mają zostać zaprezentowane 26 października.

źródło: Canon Rumors
źródło: Canon Rumors

Elementem, który sugerować ma, że coś się kroi jest logo systemu EOS zaraz obok logo Pixma u dołu obwieszczenia. Pozostaje mieć nadzieję, że nie pojawiło się tam ono na darmo, bo jak możemy przeczytać na Canon Rumors, 3 listopada ma nie pojawić się żadna nowa lustrzanka. Autor zapewnia również:

I had been told by everyone and their mother that no new DSLR was coming in 2011.

Czyżby jednak "wszyscy i ich matki" (czyli jak informuje CR, 7 albo 8 różnych źródeł) się pomylili i jednak czekała nas premiera nowego lustra już w przyszłym miesiącu? Pozostaje cierpliwie czekać. Póki co znana jest jedynie przypuszczalna specyfikacja nowych drukarek Pixma.

Canon Pixma PRO-1 ma być urządzeniem potrafiącym obsłużyć formaty do A3+ włącznie, uzbrojonym w 12 małych, dobrej jakości kartridży i obsługującym Gloss Enhancement Cartridge. Drukarka ma być "lepiej zbudowana niż Pixma 9500". Sugerowana cena producenta nie jest znana i nie wiadomo czy zostanie ogłoszona w dniu premiery.

Źródło: EOSHD

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)