Canon 5D Mark III wysyłany do testerów? Garść plotek

Canon
Canon
Jacek Siwko

05.05.2011 07:26, aktual.: 01.08.2022 14:41

Czas płynie ostatnio szybciej. Gdyby sztywno trzymać się reguł ustalonych między największymi producentami aparatów, to Nikon D700 i Canon 5D Mark II powinny być już historią. Aparaty te ciągle jednak są w sprzedaży, na co może mieć wpływ kryzys związany z trzęsieniem ziemi w Japonii. Wszystko wskazuje jednak na to, że najnowsze modele już wkrótce je zastąpią.

Najnowsze plotki głoszą, że matryca D800 (a może D700s?) ma mieć rozdzielczość 18 milionów pikseli. Odkryciem nie są informacje, że inżynierowie Nikona pracują także nad funkcją wideo. Nikon chce w ten sposób rywalizować z bezpośrednim konkurentem Canon 5D Mark II.

Tajemniczy informatorzy podają także, że na początku 2012 roku czeka nas również premiera Nikona D4. Świetną okazją do przetestowania nowego profesjonalnego korpusu będą Igrzyska Olimpijskie w Londynie w 2012 roku oraz Piłkarskie Mistrzostwa Europy w naszym kraju.

Canon 5D Mark III w testach?

Warto również wspomnieć o następcy Canona 5D Mark II, na którego niektórzy z nas czekają z niecierpliwością. Chodzą słuchy, że Canon rozpoczął już wysyłanie nowego modelu 5D Mark III do fotografów na testy. Niestety, nie wiadomo, kto jest w tak uprzywilejowanej pozycji, ale szczerze mu zazdroszczę!

Nowy model nie będzie się zbytnio różnił od 5D Mark II pod względem rozdzielczości matrycy. Spekuluje się, że w aparacie zostanie zastosowany sensor o rozdzielczości 26-28 milionów pikseli. Producent ma jednak usprawnić redukcję szumu i zapewnić wyższe wartości czułości ISO. Niestety, nie wiadomo, czy Canonowi uda się poprawić mechanizm autofokusa, na który często narzekają użytkownicy 5D Mark II.

Źródło: CANONRUMORS.COM

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)