Canon chciał kupić Sigmę. Dlaczego został odrzucony?

Canon chciał kupić Sigmę. Dlaczego został odrzucony?30.11.2015 14:08
Canon chciał kupić Sigmę. Dlaczego został odrzucony?
Marcin Falana

Zachodnie źródła fotograficzne donoszą, że japońska firma fotograficzna chciała przejąć producenta obiektywów. Jakie były tego powody i jak skończyła się transakcja?

Sigma to niezależny producent obiektywów, głównie do lustrzanek, który w ostatnim czasie ugruntował sobie mocną pozycję na rynku. Głównie za sprawą nowej linii jasnych obiektywów Art. Sukces Sigmy przyciągnął uwagę dużego gracza jakim od zawsze na rynku fotograficznym jest Canon.

Jak donosi Canonrumors, Canon w ostatnim czasie próbował przejąć Sigmę, jednak jego oferta została odrzucona, ponieważ Sigma ma nadzieję na dalszy rozwój jako niezależny producent. Jak wiadomo zarówno Canon jak i Nikon zarabiają głównie na obiektywach, zysk z korpusów jest mniejszy szczególnie tych wyposażonych w pełnoklatkowe matryce. Tym samym producenci aparatów chcą sobie to odbić na obiektywach. Wypuszczają nowe linie droższych szkieł i podnoszą ceny innych, jak niedługo będzie w Nikonie.

Oferta Canona została jednak odrzucona przez CEO Sigmy Kazuto Yamaki, który chce z niej zrobić najlepszego producenta optyki na świecie.

Jakiś czas temu Canon przymierzał się także do szwedzkiego Hasselblada, jednak Japończycy uznali, że nie jest to wystarczająca okazja, a rynek aparatów średnioformatowych nie jest taki duży, szacowany tylko na 5000 sztuk rocznie.

Canon powoli rozwija także swoją działalność w segmencie produktów do ochrony, poza tym zamierza inwestować w rozwój profesjonalnego wideo Cinema EOS oraz przejmować inne firmy fotograficzne. Być może też zainteresuje się innymi firmami związanymi z produkcją obiektywów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)