Canon EOS-1D X Mark III to ostatnia flagowa lustrzanka. Potwierdził to prezes Canona

Canon EOS‑1D X Mark III to ostatnia flagowa lustrzanka. Potwierdził to prezes Canona

Canon EOS-1D X Mark III to ostatnia flagowa lustrzanka. Potwierdził to prezes Canona
Marcin Watemborski
29.12.2021 10:23, aktualizacja: 29.12.2021 13:04

Właśnie oficjalnie zakończyła się pewna era. To, o czym powiedział w wywiadzie Fujio Mitarai, jest ostatecznym podkreśleniem dominacji bezlusterkowców nad lustrzankami cyfrowymi. W portfolio Canona nie zobaczymy kolejnego flagowego aparatu z układem luster.

Członek zarządu oraz prezes Canona Fujio Mitarai udzielił obszernego wywiadu poczytnej japońskiej gazecie "Yomiuri Shimbun". W rozmowie powiedział, że Canon EOS -1D X Mark III to ostatni model flagowej lustrzanki cyfrowej. Innymi słowy – na nowy model nie ma co liczyć.

Wzmianka o końcu lustrzanek była tylko częścią znacznie dłuższej rozmowy na temat rynku fotografii i gwałtownego skrętu producentów w kierunku bezlusterkowców. Informacja o tym, że Canon EOS-1D X Mark III jest ostatnim modelem serii profesjonalnych lustrzanek nie oznacza jednak, że zostanie on niebawem wycofany ze sprzedaży.

Fujio Mitarai powiedział, że w najbliższym czasie Canon będzie koncentrował się na rozwoju technologii bezlusterkowców, a znany flagowiec przestanie być produkowany i sprzedawany dopiero za kilka lat. Nie podał przy tym konkretnej daty, więc użytkownicy systemu Canon EF mogą spać spokojnie. Jeszcze.

Jednym z najciekawszych aspektów poruszanych przez prezesa Canona, jest zapowiedź przyszłości firmy i nowych produktów. Mitarai powiedział wprost, że jego ambicje dotyczą wydania na świat sprzętu jeszcze lepszej jakości i znacznie bardziej wydajnego. Oczywiście nie wiemy, co to oznacza i czy w portfolio Canona pojawi się model jeszcze wyższy niż Canon EOS R3, ale na pewno warto obserwować kolejne poczynania firmy.

  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)