Canon EOS - 40 mln sprzedanych egzemplarzy

Canon EOS - 40 mln sprzedanych egzemplarzy

Canon EOS - 40 mln sprzedanych egzemplarzy
Ola Błażowska
14.05.2010 18:43, aktualizacja: 01.08.2022 15:20

Canon ogłosił sprzedaż 40.000.000 egzemplarza lustrzanki Eos. Linia ta została wprowadzona w 1987 roku wraz z modelem Eos 650 . Gwałtowny rozwój fotografii cyfrowej spowodował, że w ciągu ostatnich 7 lat kupiono aż 20 mln egzemplarzy tej serii, czyli tyle, ile w ciągu poprzednich 16 lat istnienia Eosa.

Nazwa linii, EOS, nie odnosi się jedynie do skrótu (Electro-Optical System), lecz także do imienia greckiej bogini.Decydując się na wprowadzenie nowej linii* *zrezygnowano jednocześnie z produkcji dotychczasowego systemu z mocowaniem FD. Unowocześniony system - EF - pozwala fotografowi ustawiać ostrość automatycznie, a obiektyw komunikuje się z aparatem poprzez styki elektryczne (wykluczone zostały części mechaniczne). Było to pierwsze na świecie tego typu rozwiązanie.

Wraz z rozwojem technologii i wzrostem popularności lustrzanek cyfrowych z matrycą APS-C , linia EF, została uzupełniona o obiektywy EF-S. Są one projektowane z przeznaczeniem dla tego typu sensorów i charakteryzują się pracą w trybie tzw. płytkiego ogniskowania (tylna soczewka obiektywu wchodzi do komory lustra aparatu).

Obejrzyjcie krótki film przedstawiający historię systemu EOS i obiektywów EF:

Canons Electro Optical System EOS EF Lenses - History of the most buyed Lenses in the world

Źródło: wikipediaphotographyblog

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)