Canon EOS 6D Mark II oficjalnie – 45 pól AF, 26,6 Mpix oraz ISO do 102 400

Canon EOS 6D Mark II oficjalnie – 45 pól AF, 26,6 Mpix oraz ISO do 102 400

Canon EOS 6D Mark II oficjalnie – 45 pól AF, 26,6 Mpix oraz ISO do 102 400
Marcin Watemborski
29.06.2017 06:17, aktualizacja: 26.07.2022 18:27

Bez wątpienia Canon EOS 6D Mark II to jeden z najbardziej oczekiwanych aparatów tego roku. Użytkownicy jego prekursora od dawna spekulowali na temat specyfikacji. Zobaczcie, co znalazło się w nowym korpusie.

Kiedy Canon EOS 6D został zaprezentowany w 2012 roku, zrobił od razu niezły szum na rynku. Była to najtańsza pełnoklatkowa lustrzanka w systemie Canona i nie brakowało jej właściwie niczego. Względem Canona EOS 5D Mark III miała jednak gorszą ergonomię, mniejszą rozdzielczość matrycy, inny układ AF, lecz nie miała filtra dolnoprzepustowego. Bliżej jej było do ulepszonego Canona EOS 5D Mark II niż jego następcy.

Obraz

Teraz, po prawie 5 latach, na rynek wchodzi następca – Canon EOS 6D Mark II. W tym aparacie już na wstępie wielu użytkowników pokładało swoje nadzieje. W środku znajdziemy pełnoklatkowy sensor o rozdzielczości 26,2 Mpix, obsługiwany przez procesor DIGIC 7, który pozwoli na fotografowanie z natywną czułością ISO 40 000, rozszerzalną do ISO 102 400. Canon EOS 6D Mark II pozwoli na rejestrowanie zdjęć w trybie seryjnym z prędkością 6,5 kl./s. Aparat został uszczelniony względem kurzu oraz wilgoci, co pozwoli wymagającym użytkownikom fotografować w trudnych warunkach.

Obraz

Zastosowany układ autofokusu oparty jest na technologii Dual Pixel CMOS AF z 45 punktami. Wraz z nowym procesorem DIGIC 7 pozwoli to na bardziej precyzyjne śledzenie obiektu w kadrze oraz szybki czas reakcji. Producent obiecuje również, że system autofokusu będzie radził sobie lepiej w trudnych warunkach oświetleniowych. Nowy korpus ma również zapewniać płynne i szybkie ustawianie ostrości podczas kręcenia filmów i pracy w trybie Live View.

Obraz

W Canonie EOS 6D Mark II znajdziemy również funkcję nagrywania filmów poklatkowych w rozdzielczości 4K oraz interwałometr, który na pewno sprawdzi się wśród miłośników time-lapse’ów.

Obraz

Nowy korpus również został wyposażony w łączność za pomocą Wi-FI oraz Bluetooth. Dzięki aplikacji mobilnej producenta będziecie mogli przesyłać zdjęcia bezpośrednio na smartfony i tablety. Oprócz tego moduły łączności pozwolą wam kontrolować aparat z poziomu urządzenia mobilnego. Nie zabrakło również rejestratora GPS, który pozwoli na automatyczne katalogowanie miejsc, w których fotografujemy.

Obraz

Do korpusu został przewidziany dedykowany uchwyt pionowy – Canon BG-E21. Umożliwia on korzystanie jednocześnie z dwóch akumulatorów LP-E6N lub LP-E6. Dzięki odwzorowaniu przycisków znanych z prawej strony korpusu, fotografowanie w pionie będzie znacznie wygodniejsze, a sam uchwyt pozwoli na zachowanie większej stabilności chwytu przy korzystaniu z cięższych obiektywów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)