Canon EOS M50 Mark II: Mało nowości, ale kilka usprawnień

Canon EOS M50 Mark II: Mało nowości, ale kilka usprawnień
Marcin Watemborski

14.10.2020 08:02, aktual.: 26.07.2022 14:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Canon EOS M50 Mark II to niewielki aparat z matrycą APS-C. Okazuje się, że łączy go z jego poprzednikiem więcej niż myśleliśmy.

Canon EOS M50 Mark II to niewielkie ulepszenie w stosunku do Canona EOS M50. Oba aparaty mają tę samą 24-megapikselową matrycę APS-C oraz procesor przetwarzania obrazu DIGIC 8. Pojawiło się jednak kilka ulepszeń, ale czy było to warte wydawania kolejnego modelu?

Jednym z usprawnień jest system autofokusa oparty na technologii Dual Pixel AF. Od teraz pozwoli on na śledzenie oka zarówno podczas fotografowania, jak i kręcenia wideo. Pojawiła się też opcja nagrywania filmów pionowych i strumieniowania ich za pośrednictwem YouTube Live.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]

Canon EOS M50 Mark II pozwala na nagrywania wideo w rozdzielczości 4K/24p, lecz niestety nie jest to odczyt z pełnej matrycy. Spotkamy się tu z cropem x1,5. Na dodatek w rozdzielczości 4K, autofokus działa jedynie na podstawie detekcji kontrastu. W przypadku nagrywania w Full HD użytkownik będzie mógł wykorzystać technologię Dual Pixel AF, jak również wysoki klatkaż 120 kl./s.

Innym udoskonaleniem jest kwestia migawki elektronicznej. Będzie ona mogła zarejestrować do 7,4 kl./s z ciągłym autofokusem. Według standardu CIPA, aparat będzie mógł wykonać do 305 zdjęć na jednym ładowaniu baterii.

Canon EOS M50 Mark II ma pojawić się w listopadzie 2020 roku w cenie 599 dolarów za sam korpus, czyli około 2300 złotych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)