Samyang AF 14 mm f/2.8 zawiesza korpus Canon EOS R. Uważaj na to!

Samyang AF 14 mm f/2.8 zawiesza korpus Canon EOS R. Uważaj na to!02.04.2019 12:42
Samyang AF 14 mm f/2.8 zawiesza korpus Canon EOS R. Uważaj na to!
Monika Homan

Po podłączeniu obiektywu Samyang AF 14 mm f/2.8 do Canona EOS R występuje spory problem. Fotografowanie z manualnym ustawianiem ostrości jest niemożliwe - aparat kompletnie się zawiesza.

Canon EOS R i obiektyw Samyang AF 14 mm f/2.8 mm chyba się nie lubią. Coraz więcej osób zauważa, że po podłączeniu tego szerokokątnego obiektywu do pełnoklatkowego bezlusterkowca, aparat przestaje współpracować, kiedy przełączymy go na manualne ostrzenie.

Kiedy obiektyw pracuje w trybie autofokusa problem nie występuje. Dopiero po przełączeniu go na tryb manualny, aparat zawiesza się tuż po zrobieniu pierwszego zdjęcia. Jedynym rozwiązaniem, żeby "odwiesić" aparat, jest wyjęcie baterii.

Killer Combo With Samyang 14mm f/2.8 AF + Canon EOS R (((SOLVED)))

Fotograf Oat Vaiyaboon przetestował to na dwóch egzemplarzach aparatów i obiektywów - w obu przypadkach wystąpił identyczny problem.

Jeśli planujecie fotografować tym zestawem, to lepiej nastawcie się na korzystanie z autofokusa. Przynajmniej do czasu aktualizacji oprogramowania w Canonie EOS R - ta powinna rozwiązać sprawę.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)