Canon EOS R5: Produkcja skończona w zaledwie 1/4. Powodem jest koronawirus
Wszyscy z ekscytacją czekamy na Canona EOS R5, bezlusterkowego odpowiednika linii EOS 5D. Tymczasem Canon zmaga się z problemami w dostawach i produkcji sprzętu, spowodowanymi pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Z tego powodu producent musiał zamknąć 5 fabryk.
Dopiero co usłyszeliśmy o tym, że Nikon D6 nie pojawi się na sklepowych pułkach przed majem 2020 roku, a już wychodzą kolejne problemy w branży. Canon ma opóźnienia w produkcji swojego nadchodzącego korpusu Canon EOS R5, na który czekają wszyscy miłośnicy systemu EOS R. Podobno wraz z EOS-em R5 mieliśmy zobaczyć EOS-a R6.
Canon Rumors donosi, że postępy produkcyjne obu modeli stanęły na pułapie 25 proc. Patrząc na to, że 5 fabryk Canona w Japonii zawiesiło prace, to i tak całkiem nieźle. Oczywistym powodem jest rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2, który w Chinach przestaje się tak gwałtownie roznosić. Reszta świata niestety dopiero zaczyna działać w kwestii opanowania pandemii.
To samo źródło informuje, że oba aparaty mogły zostać zaprezentowane na przełomie czerwca i lipca 2020 roku, lecz ze względu na braki produkcyjne ich premiery będą przesunięte na października 2020 roku. Oczywiście problem nie dotyczy tylko Canona, ale całej branży technologicznej. Nikon ma obsuwy w kwestii Nikona D6, Sony prawdopodobnie nieprędko pokaże nowe modele swoich bezlusterkowców ze względu na nadchodzącą premierę PlayStation 5 oraz niedawno pokazane smartfony: Sony Xperia 1 II oraz Sony Xperia 10 II.
Rynek ma problemy i nie należy tego bagatelizować. Odbije się to nie tylko opóźnieniami w dostawach sprzętu, ale również wzrostem cen elektroniki. Niedawno, zanim jeszcze WHO ogłosiło pandemię, pisałem o tym, że to nie najlepszy czas na kupowanie sprzętu. Wychodzi na to, że jest gorzej, niż myślałem. Sytuacja jest dynamiczna.
COVID-19 - Środki bezpieczeństwa
W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.