Canon MT 26EX RT Macro Twin Lite - nowa lampa makro z dużymi możliwościami

Canon MT 26EX RT Macro Twin Lite - nowa lampa makro z dużymi możliwościami

Canon MT 26EX RT Macro Twin Lite
Canon MT 26EX RT Macro Twin Lite
Marcin Falana
29.08.2017 09:36, aktualizacja: 26.07.2022 18:22

Canon MT 26EX RT Macro Twin Lite to najnowsza wersja lampy błyskowej z dwoma, ruchomymi palnikami, która jest dedykowana do fotografii makro i portretowej.

Canon zaprezentował nową lampę błyskową dla profesjonalnych fotografów – Macro Twin Lite MT 26EX RT. Najnowszy model, bazując na bogatych funkcjach poprzednika – MT 24EX. Lampa MT 26EX RT została wyposażona w system Macro Twin Light z dwiema ruchomymi głowicami, które można ustawiać w pięciostopniowych odstępach wokół obiektywu. Głowice obracają się w górę i w dół, a w zależności od tego, jakich efektów oświetleniowych wymaga ujęcie, także do wewnątrz i na zewnątrz.

Canon MT 26EX RT Macro Twin Lite
Canon MT 26EX RT Macro Twin Lite

W ten sposób fotograf jest w stanie uchwycić nawet najdrobniejsze detale w zbliżeniu, co świetnie sprawdza się w przypadku fotografii produktowej lub portretowej. Model MT 26EX RT zawiera także bardzo jasne, białe diody LED wspomagające AF, dzięki którym aparat bez problemu dobiera prawidłową ostrość. W porównaniu z MT 24EX, łączna liczba przewodnia dla obu głowic została zwiększona do 26/78 (ISO 100 w metrach).

Canon MT 26EX RT Macro Twin Lite
Canon MT 26EX RT Macro Twin Lite

Lampa MT 26EX RT została wzbogacona o mocowane dyfuzory dla każdej głowicy, które zmniejszają intensywność błysku i zapobiegają powstawaniu zbyt jasnych refleksów na zdjęciu. Lampa posiada również opcję niższej mocy wyjściowej, która gwarantuje prawidłową ekspozycję przy niskich wartościach przysłony lub w trakcie fotografowania z bliskiej odległości.

Dodatkowo model MT 26EX RT może pochwalić się 5,5 sekundowym czasem ładowania lampy, (w przypadku kompaktowej baterii CP E4N – nawet 2,5 sekundowym). To idealne rozwiązanie w przypadku makrofotografii przyrody, w której liczy się każdy moment. Wskaźnik na panelu LCD informuje o postępie ładowania. Oprócz tego szybkie ładowanie i zwiększona trwałość głowic znacznie ograniczają konieczność regularnego serwisowania lampy.

Wiele opcji sterowania

Model MT 26EX RT został wzbogacony o funkcję Radio Wireless Master, która pozwala na bezprzewodowe sterowanie innymi lampami błyskowymi Speedlite. Funkcja ta umożliwia sterowanie aż 15 lampami w 5 grupach, dzięki czemu możemy uzyskać więcej światła lub skierować oświetlenie na tło, aby lepiej wyodrębnić z niego obiekt. MT 26EX RT umożliwia wybór kilku różnych opcji zdalnego ustawiania ekspozycji innych lamp Speedlite. W pełni automatyczne ustawianie ekspozycji mierzone jest przez aparat za pomocą radiowego systemu E TTL. Moc błysku można także ustawiać manualnie. Dodatkowo w każdej lampie można zastosować inną metodę ustawiania ekspozycji, na przykład łącząc ustawienia manualne z systemem E TTL.

Canon MT 26EX RT Macro Twin Lite
Canon MT 26EX RT Macro Twin Lite

Sterowanie lampą MT 26EX RT jest jeszcze szybsze i łatwiejsze dzięki odświeżonemu interfejsowi i przyciskom zaprojektowanym w oparciu o panel sterowania w modelu Speedlite 600EX II RT. Nowy system sterowania obejmuje wiele rozwiązań zaprezentowanych w lampie 600EX II RT, w tym możliwość montowania i odłączania kamery za pomocą jednego przycisku blokady na metalowej stopce. Lampa Canon Macro Twin Lite MT 26EX RT będzie dostępna w listopadzie w cenie 990 dolarów, czyli około 3600 zł.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)