Canon opracowuje system Pan-Tilt do zdalnego sterowania wieloma aparatami

Canon opracowuje system Pan‑Tilt do zdalnego sterowania wieloma aparatami

Canon opracowuje system Pan-Tilt do zdalnego sterowania wieloma aparatami
Marcin Watemborski
19.09.2019 11:53, aktualizacja: 26.07.2022 15:37

Firma Canon poinformowała, że trwają prace nad rozwiązaniem, które umożliwi zdalne sterowanie wieloma aparatami z poziomu jednego komputera. Ta technologia ma ułatwić zadanie fotografom prasowym lub sportowym. Zapowiada się naprawdę ciekawie.

System Canon Pan-Tilt to urządzenie, które umożliwi sterowanie wieloma aparatami jednocześnie. Oś optyczna aparatów jest skierowana tak, by użytkownik uzyskał wrażenie zbliżone do fotografowania w tradycyjny sposób.

Urządzenie będzie obsługiwane z poziomu aplikacji Canon Camera Remote z poziomu jednego komputera. Fotograf będzie mógł samodzielnie ustawiać kilka aparatów i zrobić w ten sposób wiele ujęć jednej akcji. Może to przypaść do gustu fotografom sportowym, którzy nie będą musieli już w pośpiechu zmieniać aparatów.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Canon chce rozwinąć ten system nie tylko przy fotografii sportowej, ale również w działaniach komercyjnych, jak duże plany zdjęciowe i fotosy z produkcji. Interesującym zastosowaniem będzie też wdrożenie systemu do fotografii produktowej.

Myślę, że system Canon Pan-Tilt może naprawdę przyspieszyć pracę fotografów oraz dać im to, co wcześniej nie było możliwe – urozmaicenie materiału przy samodzielnej obsłudze. Wyobraźcie sobie, że jednocześnie macie kadry szerokie i duże zbliżenia jednej sytuacji – w tej samej sekundzie.

Z perspektywy fotoreporterów może to umożliwić zasilenie agencji ciekawszymi kadrami i fotoedytorzy nie będą musieli już kombinować. Co za tym idzie – fotografowie będą mogli sprzedać redakcjom więcej zdjęć. Jestem ciekawy, jak system sprawdzi się w rzeczywistości, czekam z niecierpliwością na testy!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)