Canon patentuje uniwersalny uchwyt do aparatu. Nareszcie ktoś wpadł na ten pomysł!

Canon patentuje uniwersalny uchwyt do aparatu. Nareszcie ktoś wpadł na ten pomysł!

Canon patentuje uniwersalny uchwyt do aparatu. Nareszcie ktoś wpadł na ten pomysł!
Marcin Watemborski
06.03.2020 08:28, aktualizacja: 06.03.2020 09:28

Najnowszy patent Canona przedstawia coś, czego jeszcze nie zrobiła żadna firma. Mimo tego, że dokumenty zostały złożone w amerykańskim urzędzie w sierpniu 2019 roku, dopiero teraz ujrzały światło dzienne. Wychodzi na to, że możemy spodziewać się uniwersalnego gripu pionowego do różnych korpusów.

Praktycznie do każdego modelu aparatu pojawia się osobny grip. W większości przypadków nie jest on kompatybilny z innymi modelami korpusów, ewentualnie z 1 lub 2 innymi. Canon złożył patent, który pokazuje uchwyt uniwersalny, który może pasować do wielu różnych korpusów, przy zastosowaniu dedykowanego adaptera. Że też nikt inny wcześniej nie wpadł na ten pomysł.

Na schemacie patentu widać konstrukcję w dość znanym i oczywistym kształcie pionowego uchwytu do aparatu z miejscem na dodatkową baterię. Zobaczymy tam spust migawki, mocowanie adaptera do aparatu, śrubę do przykręcenia gripu, kilka przycisków nastawczych i pokrętło na przodzie. Wizualnie i użytkowo to typowy grip do korpusów Canona.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Ciekawostką jest to, że mocowanie statywowe może być ruchome, co może pomóc w odpowiednim wyważeniu aparatu i ułatwieniu w ten sposób pracy. Oczywiście nie ma jeszcze oficjalnych informacji na temat planowanego wypuszczenia takiego akcesorium, ale byłoby ono ciekawe i na pewno oszczędziłoby sporych wydatków wszystkim tym, którzy pracują w systemie Canona.

Jestem przekonany, że same adaptery do innych aparatów będą tańsze niż cały uchwyt pionowy. Jedyne, co mnie w tym zastanawia to kwestia akumulatorów, ponieważ te musiałyby być takie same w kompatybilnych modelach. A może do nich też będą specjalne i różne adaptery? Miejmy nadzieję, że dowiemy się już niedługo.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)