Canon planuje otworzyć w 2019 roku nową, zautomatyzowaną fabrykę w Japonii

Canon planuje otworzyć w 2019 roku nową, zautomatyzowaną fabrykę w Japonii

Canon planuje otworzyć w 2019 roku nową, zautomatyzowaną fabrykę w Japonii
Marcin Falana
04.09.2017 13:26, aktualizacja: 26.07.2022 18:21

Canon poinformował o budowie nowej, w dużej mierze zautomatyzowanej fabryki w Japonii, która ma być gotowa do pracy już w 2019 roku. Będzie to pierwsza fabryka w rodzimym kraju producenta od prawie 10 lat.

Nowa, japońska fabryka Canona będzie zlokalizowana w prefekturze Miyazaki na działce o powierzchni 300 000 metrów kwadratowych. To pierwsza inwestycja Canona w zakład produkujący aparaty w rodzimym kraju od 2010 roku. Według serwisu Nikkei w fabryce będą wytwarzane lustrzanki. Całkowity koszt inwestycji ma wynieść 181 milionów dolarów, co pokazuje skalę przedsięwzięcia.

Obraz

Ten ruch jest częścią wysiłku Canona, który stara się przenieść jak największą część swojej produkcji do Japonii. Jest to między innymi związane z rosnącymi kosztami pracy za granicą. Canon w ciągu ostatnich lat przeniósł wiele fabryk poza Japonię. Jednak teraz, gdy koszty produkcji w kraju obniżają się dzięki automatyzacji, koncern wzmacnia japońską gospodarkę i przenosi fabryki z powrotem do Japonii.

Według raportu Nikkei Canon w zeszłym roku zdołał ściągnąć do kraju 56% swojej produkcji i pracuje nad zwiększeniem tego udziału do 60%. Fabryka Canona w prefekturze Oita podobno osiąga 70% zautomatyzowania, co znacznie zmniejsza liczbę pracowników.

Co to oznacza dla nas, fotografów? Miejmy nadzieję, że niższe ceny, albo chociaż większą innowacyjność Canona dzięki lepszej płynności finansowej i działaniu koncernu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)