Canon poszukuje najlepszych początkujących fotografów w Europie

Canon poszukuje najlepszych początkujących fotografów w Europie

© surpasspro - Fotolia.com
© surpasspro - Fotolia.com
Krzysztof Basel
26.10.2011 13:10, aktualizacja: 01.08.2022 14:28

Firma Canon chce pomóc początkującym fotografom, przygotowując dla nich serię wideoporadników z podstawami fotografii. Najlepsi zostaną nagrodzeni. Zwycięzca wyjedzie do Kenii, gdzie będzie uczyć się od specjalistów z zakresu fotografii przyrodniczej.

Canon EOS Adventure to program poszukiwania zdolnych początkujących fotografów. Na stronie internetowej projektu będzie można odnaleźć wskazówki i triki, które pomogą w doskonaleniu umiejętności. Wideoporadniki przygotowali eksperci współpracujący z Canonem, między innymi Adam Swords, Jamie Crawford (fotografia przyrodnicza), twórca popularnego niemieckiego magazynu "KWERFELDEIN" - Martin Gommel, a także zajmująca się utrwalaniem obrazów ze świata roślin Rachel Warne. Materiały informacyjne ze strony Canon EOS Adventure obejmują podstawowe zagadnienia, takie jak: przysłona, głębia ostrości, oświetlenie i ekspozycja. Swoje pierwsze zdjęcie będzie można przedstawić za pośrednictwem galerii na Yahoo! i Flickr.

Najlepsze ze zdjęć tam zaprezentowanych wezmą udział w konkursie o główną nagrodę kampanii EOS Adventure. A jest ona bardzo interesująca - zwycięzca pojedzie do Kenii, gdzie doświadczy przygody pod okiem najlepszych fotografów współpracujących z firmą Canon Jonathana i Angeli Scott – specjalistów z zakresu fotografii przyrodniczej.

Wszystkie zgłoszenia zostaną ocenione przez jury Canona składające się z profesjonalnych fotografów. Przyznane zostaną także nagrody w każdej z kategorii.

Zdjęcia do konkursu w ramach Canon EOS Adventure można zgłaszać do 20 listopada 2011 r.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)