Canon PowerShot SX720 HS – najmniejszy kompakt Canona z 40-krotnym zoomem

Canon PowerShot SX720 HS – najmniejszy kompakt Canona z 40‑krotnym zoomem

Canon PowerShot SX720 HS – najmniejszy kompakt Canona z 40-krotnym zoomem
Marcin Watemborski
18.02.2016 09:14, aktualizacja: 26.07.2022 19:12

Canon Powershot SX720 HS to najsmuklejszy superzoom w ofercie producenta. Jest to pozycja przeznaczona dla osób aktywnych i podróżników. Dzięki 40-krotnemu zoomowi ujmiecie podczas wyprawy to, co chcecie. Zobaczcie, co zawiera w sobie nowy kompakt.

Pierwszą rzeczą, na którą zwraca uwagę Canon PowerShot SX720 HS jest 40-krotny zoom optyczny. Natywny zakres ogniskowych wynosi 24-950 mm. Dodatkowo wyposażony jest w funkcję 80-krotnego zbliżenia ZoomPlus. Dodatkowo jego kieszonkowość (35,6 mm grubości) sprawia, że może być doskonałym towarzyszem podróży.

Obraz

Dzięki funkcji Advanced Framing Assist, służącej do pomocy w kadrowaniu i zbliżaniu łatwiej stworzycie panoramiczne ujęcia – ten tryb automatycznie powiększy lub zmniejszy kadr, w zależności od osób wykrytych na zdjęciu. O ostrość zdjęcia zadba automatyczny stabilizator, który dopasuje ustawienia do panujących warunków.

Obraz

Aparat oferuje nagrywanie w jakości Full HD/ 60p, w formacie MP4. 5-osiowa stabilizacja obrazu z opcją automatycznego poziomowania pozwoli na zachowanie nieporuszonego obrazu. Dodatkiem jest opcja Short Clip Movie, która umożliwia tworzenie 4-6 sekundowych nagrać z różnymi opcjami odtwarzania. Podczas nagrywania ostrość może być ustawiana ręcznie.

Obraz

PowerShot SX720 SH został wyposażony w tryb twórczego ujęcia – aparat wykonuje 5 zdjęć stosująć różne filtry i efekty. Ponadto znajdziemy w nim funkcję Story Highlights, która analizuje klipy, a następnie automatycznie montuje materiał wideo bez konieczności ręcznej edycji.

Podobnie jak w modelu PowerShot G7 X Mark II, i tu znajdziemy Wi-Fi oraz Dynamic NFC, dzięki którym można tworzyć kopie bezpieczeństwa plików, przechować je w chmurze oraz łączyć się z urządzeniami mobilnymi. Interesującą opcją jest również możliwość kontrolowania aparatu z poziomu smartfona.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)