Canon RF 14-35 mm f/4L IS USM – najszerszy zoom w ofercie niebawem

Canon RF 14‑35 mm f/4L IS USM – najszerszy zoom w ofercie niebawem

Canon RF 14-35 mm f/4L IS USM – najszerszy zoom w ofercie niebawem
Marcin Watemborski
29.06.2021 09:45, aktualizacja: 29.06.2021 11:46

Canon kontynuuje rozwijanie swojej linii obiektywów do bezlusterkowców z bagnetem Canon RF. Najnowszy z nich, czyli Canon RF 14-35 mm f/4L IS USM, charakteryzuje się najkrótszą ogniskową w dotychczas pokazanych obiektywach zmiennoogniskowych w tej serii.

Canon RF 14-35mm f/4L IS USM jest obiektywem zmiennoogniskowym, który pokrywa zakres od szerokiego kąta do szerokiego standardu. Taki przekrój długości ogniskowych sprawdzi się zarówno w fotografii architektury, jak i krajobrazowej, dokumentalnej, prasowej czy ulicznej.

Mimo tego, że pokazany obiektyw jest o 1 EV ciemniejszy od ukochanych szkieł fotoreporterów z przysłoną f/2.8, to ma inne zalety. Jest mniejszy, lżejszy (540 g) i tańszy niż jaśniejsi bracia z mocowaniem Canon EF. W środku znajdziemy 3 elementy o ultraniskiej dyspersji, 3 elementy asferyczne, w tym jeden element UD. W konstrukcji mają zastosowanie autorskie powłoki Subwavelength Structure Coating oraz Air Sphere Coating, które zapobiegają duszkom i flarom.

Obraz

Obiektyw Canon RF 14-35 mm f/4L IS USM jest zbudowany tak, że zjawisko oddychania praktycznie nie występuje. Ustawianie ostrości jest szybkie dzięki silnikowi Nano USM. W połączeniu z 5,5-osiowym stabilizatorem obrazu (IS) zapewnia on doskonałe osiągi. Po podłączeniu do korpusów ze stabilizowaną matrycą, stabilizacja dochodzi do poziomu nawe 7 EV.

Nowy zooom został wyposażony w konfigurowalny pierścień sterujący, podobnie jak inne konstrukcje z serii Canon RF. Obiektyw będzie dostępny w sierpniu 2021 roku w cenie 1700 dolarów, czyli ok. 6420 złotych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)