Canon RF 70–200mm F2.8L IS USM – zobacz, co kryje w środku ta konstrukcja

Canon RF 70–200mm F2.8L IS USM – zobacz, co kryje w środku ta konstrukcja

Canon RF 70–200mm F2.8L IS USM – zobacz, co kryje w środku ta konstrukcja
Źródło zdjęć: © © Roger Cicala / [LensRentals](https://www.lensrentals.com/blog/2019/12/thenotverylongawaitedteardownofthecanonrf70200mmf28is/)
Marcin Watemborski
10.12.2019 08:07, aktualizacja: 10.12.2019 09:07

Ekipa LensRentals jest znana ze swojej serii, w której pokazuje wnętrza różnych zaawansowanych sprzętów fotograficznych. Tym razem na ich warsztat trafił nowy obiektyw zmiennoogniskowy Canon RF 70–200mm F2.8L IS USM, czyli popularny reporterski zoom do bezlusterkowców, jak Canon EOS R czy EOS RP.

Canon RF 70–200mm F2.8L IS USM to wyjątkowe szkło. Jak na taki duży zakres ogniskowych waży naprawdę niewiele, bo 1070 gramów i złożony ma zaledwie 146 mm, co sprawia, że jest 28 proc. lżejszy i 27 proc. krótszy od swojego odpowiednika z mocowaniem EF, przeznaczonego do pełnoklatkowych lustrzanek cyfrowych.

Mimo swoich mniejszych gabarytów i wagi, ten obiektyw ma zapewniać najlepsze osiągnięcia optyczne ze wszystkich szkieł Canona w tym zakresie ogniskowych i przysłon. Został on wyposażony w elektroniczną regulację ostrości i silnik autofokusa Dual Nano USM – precyzyjny, szybki, cichy i zapewniający płynne ostrzenie podczas filmowania. Jest on wspierany przez technologię Dual Pixel CMOS AF. Oprócz tego, w środku znajdziecie 5-stopniowy system stabilizacji obrazu.

Obraz

Tyle bajerów, a taki mały obiektyw. Roger Cicala z LensRentals po prostu musiał dowiedzieć się, jak inżynierowie upchnęli wszystko w środku. Najłatwiej było rozebrać obiektyw i zobaczyć to na własne oczy. Okazało się, że cały obiektyw został przeprojektowany od początku do końca. Jedyne wspólne elementy, które ma to ogniskowa, wartość przysłony i charakterystyczny kremowy kolor długich L-ek Canona. To jeden z najbardziej zaawansowanych obiektywów pod względem konstrukcyjnym w systemie Canon RF.

Roger jest pod ogromnym wrażeniem tego szkła: ”To efekt pięknej inżynierii, w pełni współczesny obiektyw. Jest przejrzysty, funkcjonalny i przystępny konstrukcyjnie”. Mężczyzna zwraca uwagę na bardzo trwałą konstrukcję i idealne dopasowanie poszczególnych elementów – nie ma żadnych luźnych części, które mogłyby odpaść chyba, że ”przejedzie po nim ciężarówka”.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/10]

Canon naprawdę przyłożył się do tego szkła. Konstrukcja jest solidna, doskonale spasowana i osiąga naprawdę dobre wyniki. Szczegółową analizę obiektywu Canon RF 70-200 mm f/2.8L IS USM znajdziecie na blogu LensRentals.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)