Canon rusza w trasę po Indiach

Canon rusza w trasę po Indiach
Ola Błażowska

08.06.2010 06:04, aktual.: 01.08.2022 15:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Indie to obecnie drugi kraj na świecie pod względem ilości mieszkańców. Pomimo dynamicznego rozwoju gospodarczego tego państwa, poziom życia ponad miliarda jego obywateli pozostawia wiele do życzenia. Ostatnie badania wykazały, że zaledwie 3 gospodarstwa domowe na 100 wyposażone są w aparat cyfrowy (norma wśród krajów rozwiniętych to 7/10). Canon postanowił coś z tym zrobić i ... ruszył w trasę po Indiach ze specjalnymi spotkaniami.

Plan akcji zakłada odwiedzenie 38 większych miast kraju, w których zorganizowane zostaną imprezy przypominające targi fotograficzne. Ekipa Canona przywozi ze sobą najbardziej popularne urządzenia firmy, od aparatów kompaktowych zaczynając, na profesjonalnych obiektywach i lustrzankach cyfrowych kończąc. Uczestnicy spotkań mogą wypróbować sprzęt, nauczyć się jego obsługi i i poznać jego możliwości, porozmawiać z pracownikami firmy.

fot. Canon India
fot. Canon India

Drugim frontem, na jakim Canon chce pozyskać nowych klientów, to współpraca z siecią restauracji McDonalds. Klienci, którzy zakupią zestaw HappyMeal, zostaną sfotografowani, a pamiątkowe zdjęcie zostanie dla nich wydrukowane za darmo. Wszystko po to, by zachęcić obywateli Indii do fotografii cyfrowej.

Miejmy nadzieję, że akcja Canona przyniesie skutek, i przyczyni się do popularyzacji fotografii, a także otworzy Hindusów na innych producentów. Zdjęcia Indii kojarzą nam się na razie z obrazami przywiezionymi przez turystów, a jak swój kraj postrzegają jego mieszkańcy?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)