Canon wycofuje kolejne obiektywy do lustrzanek. Robi się nieciekawie

Canon wycofuje kolejne obiektywy do lustrzanek. Robi się nieciekawie

Canon wycofuje kolejne obiektywy do lustrzanek. Robi się nieciekawie
Marcin Watemborski
01.04.2021 08:54, aktualizacja: 01.04.2021 10:54

To nie jest pierwszo-kwietniowy żart. Po tym, jak ze sprzedaży został wycofany obiektyw Canon EF 200 mm f/2L IS USM, przyszedł czas na kolejne. Nie ma już wątpliwości co do tego, że Canon rozpoczął na dobre ofensywę na rynku bezlusterkowców.

Niedawno pisaliśmy o tym, że Canon po cichu wycofał ze sprzedaży obiektyw Canon EF 200 mm f/2L IS USM, który cenili sobie fotografowie dzikiej przyrody oraz sportowi. Okazuje się, że to nie jedyny sprzęt, który znika z półek. Kolejne obiektywy przeznaczone do lustrzanek cyfrowych również przestają być dostępne.

Najnowsze informacje dotyczą 2 bardzo popularnych szkieł. Pierwszy to bardzo jasny obiektyw portretowy Canon EF 85 mm f/1.2L USM, a drugi to popularny obiektyw zmiennoogniskowy Canon EF 70-200 mm f/4L IS USM II. Oba były bardzo lubiane zarówno przez fotografów ślubnych, jak i portretowych czy prasowych. Wspomniany zoom zadebiutował na rynku niespełna 3 lata temu, więc decyzja o wycofaniu go z oferty jest tym bardziej niezrozumiała.

O ile mniej popularne obiektywy i brak ich dostępności nikogo nie ruszały, tak wspomniane szkła z najwyższej półki dają do zrozumienia jasno – Canon stawia na jedną kartę. Dotychczas pojawiło się wiele przesłanek dotyczących tego, że ten producent pójdzie w kierunku agresywnego rozwoju linii bezlusterkowców. Dotychczas w ofercie możemy zobaczyć 4 korpusy i sporo szkieł Canon nie ogląda się za Nikonem, bo tego zostawił już w tyle. Panasonic i Leica (oraz Sigma) ze swoim mocowaniem L są zbyt niszowymi graczami. Canon mierzy wysoko, a Sony powinno już czuć jego oddech na swoim karku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)