Canon wycofuje kolejne obiektywy do lustrzanek. Robi się nieciekawie

Canon wycofuje kolejne obiektywy do lustrzanek. Robi się nieciekawie
Marcin Watemborski

01.04.2021 08:54, aktual.: 01.04.2021 10:54

To nie jest pierwszo-kwietniowy żart. Po tym, jak ze sprzedaży został wycofany obiektyw Canon EF 200 mm f/2L IS USM, przyszedł czas na kolejne. Nie ma już wątpliwości co do tego, że Canon rozpoczął na dobre ofensywę na rynku bezlusterkowców.

Niedawno pisaliśmy o tym, że Canon po cichu wycofał ze sprzedaży obiektyw Canon EF 200 mm f/2L IS USM, który cenili sobie fotografowie dzikiej przyrody oraz sportowi. Okazuje się, że to nie jedyny sprzęt, który znika z półek. Kolejne obiektywy przeznaczone do lustrzanek cyfrowych również przestają być dostępne.

Najnowsze informacje dotyczą 2 bardzo popularnych szkieł. Pierwszy to bardzo jasny obiektyw portretowy Canon EF 85 mm f/1.2L USM, a drugi to popularny obiektyw zmiennoogniskowy Canon EF 70-200 mm f/4L IS USM II. Oba były bardzo lubiane zarówno przez fotografów ślubnych, jak i portretowych czy prasowych. Wspomniany zoom zadebiutował na rynku niespełna 3 lata temu, więc decyzja o wycofaniu go z oferty jest tym bardziej niezrozumiała.

O ile mniej popularne obiektywy i brak ich dostępności nikogo nie ruszały, tak wspomniane szkła z najwyższej półki dają do zrozumienia jasno – Canon stawia na jedną kartę. Dotychczas pojawiło się wiele przesłanek dotyczących tego, że ten producent pójdzie w kierunku agresywnego rozwoju linii bezlusterkowców. Dotychczas w ofercie możemy zobaczyć 4 korpusy i sporo szkieł Canon nie ogląda się za Nikonem, bo tego zostawił już w tyle. Panasonic i Leica (oraz Sigma) ze swoim mocowaniem L są zbyt niszowymi graczami. Canon mierzy wysoko, a Sony powinno już czuć jego oddech na swoim karku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)