Canon wypuści 32 obiektywy RF. Producent daje sobie na to 4 lata

Canon wypuści 32 obiektywy RF. Producent daje sobie na to 4 lata

Canon wypuści 32 obiektywy RF. Producent daje sobie na to 4 lata
Źródło zdjęć: © © Canon
Konrad Siwik
09.03.2022 13:00, aktualizacja: 26.07.2022 13:40

Dyrektor generalny Canona opublikował na oficjalnej stronie plan działania na najbliższe 4 lata. Wynika z nich, że producent zamierza wypuścić 32 nowe obiektywy RF do 2026 roku.

Canon opublikował na początku tygodnia swoje coroczne prognozy biznesowe. Fujio Mitarai dyrektor generalny firmy podał w oświadczeniu, że Canon zamierza utrzymać tempo i wypuszczać osiem obiektywów rocznie w ciągu najbliższych czterech lat.

Z prezentacji z prognozami na najbliższe lata wynika, że celem firmy jest osiągnięcie pozycji lidera wśród producentów aparatów bezlusterkowych na świecie. Canon twierdzi, że częścią strategii wzrostu jest rozwój działalności związanej z obrazowaniem na podstawie technologii optycznej. Firma chce rozszerzyć jej zakres poprzez pozyskiwanie nowych użytkowników i opracowywanie nowych produktów.

  • W ciągu ostatnich kilku lat pracowaliśmy nad zwiększeniem atrakcyjności systemu EOS R, wzbogacając naszą ofertę o wysoce konkurencyjne pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe i obiektywy RF – wyjaśnia Mitarai. - W rezultacie ugruntowaliśmy solidną pozycję na rynku aparatów bezlusterkowych i obecnie możemy dążyć do osiągnięcia najwyższego udziału w rynku – dodaje.

Zwiększenie zysków miałoby zostać osiągnięte dzięki zwiększeniu wydajności produkcji i efektywności konstrukcyjnej, na przykład takiej, jaką można zaobserwować w przypadku ponownego wykorzystania konstrukcji super teleobiektywów w różnych modelach. Canon twierdzi również, że planuje poprawić swoją rentowność poprzez rozszerzenie automatyzacji w swoich fabrykach.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)