Canon Imaging z 80-procentowym spadkiem w Q1 2020 roku

Canon Imaging z 80-procentowym spadkiem w Q1 2020 roku24.04.2020 07:32
Canon Imaging z 80-procentowym spadkiem w Q1 2020 roku

Kryzys na rynku technologicznym daje się we znaki. Po podsumowaniu Q1 2020 roku, firma Canon Imaging zauważyła spadek zysków aż o 80 procent w stosunku rok do roku. Nie wróży to najlepiej.

Canon Imaging wydał oficjalny raport finansowy. Podsumowanie Q1 2020 roku nie wygląda kolorowo, a powód jest oczywisty – pandemia koronawirusa SARS-CoV-2. Dla przypomnienia – Canon musiał zamknąć czasowo aż 5 swoich fabryk, co przełożyło się na obsuwy w dostawie podzespołów i gotowych produktów.

W tym roku spodziewamy się premiery pełnoklatkowego bezlusterkowca Canon EOS R5, który ma być odpowiednikiem lustrzankowej serii Canon EOS 5D. Kiedy odbędzie się premiera – nie wiadomo. Podejrzewam, że gdyby wszystko szło zgodnie z planem firmy już teraz moglibyśmy się cieszyć nowym korpusem. Niestety rzeczywistość nie wygląda tak kolorowo, a może być jeszcze gorzej. W raporcie możemy przeczytać o tym, że globalną gospodarkę dotyka największa recesja od czasów Wielkiego Kryzysu na przełomie lat 20 i 30 XX wieku.

420703072764122952

Canon zaczął notować bardzo duże spadki w połowie lutego 2020 roku, które ciągnęły się do końca marca, czyli do końca Q1. Zyski lecą w dół dalej, a rokowania na Q2 nie napawają optymizmem – spadki będą rosły. Sprzedaż poszła o 9,5 proc. w dół, a zyski operacyjne aż o 18,7 proc. w stosunku do zeszłego roku.

Dział obrazowania cyfrowego (aparaty, drukarki i inne sprzęty) japońskiego producenta ucierpiał bardzo mocno. Z zestawienia finansowego wynika, że sprzedaż spadła o 13,9 proc., natomiast cały zysk operacyjny aż o 80,6 proc.! Co ciekawe – wzrosła sprzedaż drukarek, ale nie ratuje to sytuacji finansowej Canona jakoś specjalnie. Firma informuje, że odzyskanie udziałów na rynku fotograficznym będzie trudne. Jeśli chodzi o same aparaty – sprzedaż zmalała o 27 proc.

420703072764319560

Póki co Canon nie podał żadnych informacji na temat cięć w gałęzi aparatów cyfrowych. Firma wierzy, że sytuacja się ustabilizuje, a obecną sytuację uratują profesjonaliści i zaawansowani amatorzy. Wygląda na to, że producent pokłada wielkie nadzieje w potencjalnym sukcesie korpusu Canon EOS R5, któremu ma towarzyszyć aż 9 nowych obiektywów z bagnetem Canon RF.

Więcej informacji znajdziecie w oficjalnym raporcie finansowym.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)