Canon z funkcją rozpoznania głosu - już niedługo?

Canon z funkcją rozpoznania głosu - już niedługo?07.06.2010 07:22
Canon z funkcją rozpoznania głosu - już niedługo?
Ola Błażowska

Na fali popularności całej masy mniej lub bardziej przydatnych funkcji w najnowszych aparatach, ta nie powinna w ogóle dziwić. Canon pracuje nad wprowadzeniem do swoich produktów opcji rozpoznawania głosu. Co ciekawe, planuje umieścić ją zarówno w kompaktach, jak i lustrzankach cyfrowych.

Obrazek pochodzi z wniosku patentowego złożonego przez Canona. Nie jest znany dokładny cel nowej funkcji, producent stworzył jednak całą listę komend, która ma być zrozumiała dla aparatu i dotyczy zarówno robienia zdjęć, jak i ich przeglądania. Wygląda na to, że głosowo będzie można już wkrótce zmienić parametry naświetlenia, ustawienia lampy błyskowej czy jasności wyświetlacza.

Jak na razie brzmi to trochę dziwnie, na pocieszenie pozostaje jednak fakt, że funkcja ta będzie jedynie uzupełniająca względem dotychczasowych oraz będzie wymagać osobnego uruchomienia.

Współczesne aparaty naszpikowane są funkcjami, o których wcześniej w ogóle nie myśleliśmy, i co najciekawsze - całkiem dobrze sobie bez nich radziliśmy. Powoli jednak przywykliśmy do tego, co oferują producenci. Mamy już funkcję wykrywania uśmiechu, opcję wyzwalania migawki pod jego wpływem (a moment zrobienia zdjęcia możemy "zdefiniować" na duży lub mały uśmiech), może pora na aparat, który wykona zdjęcie na konkretne hasło?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)