Canon zapowiedział stabilizację matrycy i podwójny slot kart pamięci w najnowszym modelu EOS R

Canon zapowiedział stabilizację matrycy i podwójny slot kart pamięci w najnowszym modelu EOS R

Canon zapowiedział stabilizację matrycy i podwójny slot kart pamięci w najnowszym modelu EOS R
Justyna Kocur-Czarny
25.10.2019 09:43, aktualizacja: 26.07.2022 15:33

Wewnętrzna stabilizacja matrycy i podwójny slot kart pamięci to usprawnienia, których fotografowie domagali się od producenta już od dawna. Canon wreszcie zapowiedział, że pojawią się w najnowszym modelu pełnoklatkowego bezlusterkowca.

Canon ma w swojej ofercie pełnoklatkowych bezlusterkowcówCanona EOS R oraz Canona EOS RP. Mają one swoich zwolenników i przeciwników, jednak nie ukrywajmy: na rynku bezlusterkowców dużo większą popularnością cieszą się aparaty Sony, czy chociażby Nikona. Sama mam lustrzankę Canona, ale nad bezlusterkowcem tego producenta nie zastanawiałam się dłużej niż chwilę. Wszystko przez kluczowy dla fotografa ślubnego minus: brak podwójnego gniazda kart pamięci. Choćby nie wiem jak niezawodne były karty, nie zaryzykuję pracy bez automatycznej kopii zapasowej. Nie i tyle.

Sytuacja na rynku może się diametralnie zmienić wraz z pojawieniem się nowego modelu z serii Canon EOS R. W rozmowie z Amateur Photographer magazine przedstawiciel firmy Canon zdradził, że producent pracuje nad wprowadzeniem stabilizacji matrycy wewnątrz korpusu oraz podwójnego slotu kart pamięci.

Dobra wiadomość ma jednak także swoją ciemną stronę. Skoro producent mówi o stabilizacji przy okazji wprowadzenia nowego bezlusterkowca, a nie zająknął się na ten temat ani słowem przy zdradzaniu szczegółów specyfikacji nowego Canona EOS 1D-X Mark III, może to oznaczać, że flagowej lustrzance zabraknie tego usprawnienia. Z Nikonem D6 na horyzoncie, którego premiera opóźnia się właśnie ze względu na dodanie do nowego modelu stabilizacji matrycy, Canon (i jego fani) mogą się mocno rozczarować.

Tymczasem zacieramy ręce na rywalizację między gigantami w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Obie firmy na pewno pokażą nowe modele przed Igrzyskami Olimpijskimi 2020 w Tokio.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)