Capture One może być droższe nawet o 54 proc.! Spiesz się z zakupem

Capture One może być droższe nawet o 54 proc.! Spiesz się z zakupem08.01.2021 12:02
Capture One może być droższe nawet o 54 proc.! Spiesz się z zakupem

Capture One to jeden z popularnych programów do obróbki zdjęć, który oprócz wersji abonamentowej umożliwia wykupienie licencji wieczystej. Ma też swoje specjalne wersje przeznaczone dla aparatów marek Sony, Nikon i Fujifilm. Niebawem jednak ceny mogą drastycznie wzrosnąć.

PhotoRumors donosi o nadchodzącym wzroście cen licencji wieczystej na użytkowanie oprogramowania Capture One w wersji do aparatów Nikon, Fujifilm oraz Sony ze 129 na 199 dolarów (ok. 730 złotych). Podwyżka szykuje się również w systemie abonamentowym – cena może skoczyć z 9,99 dolara na 14 dolarów (ok. 50 złotych) miesięcznie.

Źródło zwraca uwagę na to, że dane pochodzą z informacji prasowej, która wyciekła przed czasem. Podwyżka cen ma nastąpić 11 stycznia 2021 roku, jednak idzie za nią pewien plus. Zamiast móc aktywować program tylko na jednej stacji roboczej, użytkownik będzie to mógł zrobić na dwóch różnych komputerach. Warto zwrócić też uwagę na to, że w obecnej licencji widnieje zapis o dwóch stanowiskach i nie jest jasne, czego dokładnie dotyczy ta różnica.

Według doniesień, wersje Capture One dla poszczególnych systemów fotograficznych mają być traktowane na równi z ogólną wersją Capture One Pro, co wydaje się być jeszcze dziwniejszym posunięciem. Póki co jest to jedna wielka niewiadoma, ale warto mieć na uwadze potencjalny skok cen i jeśli myśleliście o zakupie programu, to jest to odpowiedni czas.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)