Capture One Pro 8 - wprowadzenie do aplikacji [wideoporadnik]

Capture One Pro 8 - wprowadzenie do aplikacji [wideoporadnik]

Capture One Pro 8 - wprowadzenie do aplikacji [wideoporadnik]
Jakub Kaźmierczyk
09.04.2015 11:06, aktualizacja: 09.04.2015 13:13

Od pewnego czasu Capture One staje się coraz bardziej popularny. Do tej pory zarezerwowany głównie dla dużych studiów fotograficznych wchodzi pod strzechy domów polskich fotografów. Jak zacząć pracę, żeby się nie zrazić?

Wiele osób, które po raz pierwszy instalują Capture One czuje się jak dziecko we mgle. Rzeczywiście na pierwszy rzut oka mnogość opcji może przytłoczyć, a inne rozmieszczenie paneli powoduje, że obsługa w pierwszym zetknięciu nie jest łatwa.

Moim zdaniem trzeba spojrzeć na program nieco inaczej i nie szukać na siłę odniesień do Lightrooma, ACR'a czy Photoshopa, choć wierzcie mi że te programy mają ze sobą naprawdę dużo wspólnego.

W dzisiejszym poradniku pokrótce omówię interfejs, pokażę Wam co skłoniło mnie do obróbki zdjęć w tym programie, jak również pokażę jak dostosować aplikację do swoich potrzeb. Pamiętajcie jednak, że dzisiejszy poradnik jest jedynie wstępem, a wszystkie elementy będą dokładniej omawiane w osobnych poradnikach. A Wy pobraliście już trial'a ze stron Phase One, a może już kupiliście licencję?

Capture One Pro 8 - wprowadzenie do aplikacji [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)