Casio Exilim EX V8 - tam gdzie wzrok nie sięga

Kepifil

26.02.2008 16:33, aktual.: 02.08.2022 11:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Model Exilim EX V8 oferuje siedmiokrotny zoom optyczny, dzięki czemu staje się liderem w klasie aparatów kompaktowych. Obiektyw posiada dodatkowo stabilizator obrazu. Ten model posiada zasuwaną osłonę obiektywu, która nie tylko chroni go przed zarysowaniem, ale jest także szybkim i wygodnym włącznikiem i wyłącznikiem aparatu.

Aparat robi dobrej jakości zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 8.1MP (3264x2448pikseli), co w pełni wystarcza posiadaczowi kompaktowego aparatu cyfrowego, choć większość nowych modeli kompaktowych aparatów cyfrowych posiada już 10,1 mekapikseli. Jego zaletą jest również niezbyt wygórowana cena (aparat kosztuje, w zależności od sklepu, od 985 zł).

Inne zalety tego aparatu to możliwość nagrywania sekwencji wideo, nagrywanie dźwięku stereo, wykrywacz twarzy oraz wiele trybów tematycznych. Aparat posiada także możliwość ręcznego ustawiania ekspozycji, co jest jego bardzo dużą zaletą i stanowi duże ułatwienie dla amatora fotografii profesjonalnej.

Zakres możliwych do ustawienia czułości ISO wynosi od 50 do 800 choć przy opcji High Sensitivity w trybie Best Shot jego wartość wynosi 1600. Casio Ex V8 jest dosyć lekki - bez baterii waży 149 g, a jego rozmiary to 95,5x59,8x25,5 mm. Kształt korpusu aparatu nie jest dopasowany do dłoni. Z tyłu znajdziemy wyświetlacz LCD który ma 2,5 cala, 230,400 pikseli co zapewnia czytelny obraz nawet w ostrym słońcu.

Ciekawostką jest fakt że firma Casio wzbogaciła ostatnie modele swoich aparatów w ciekawą dla entuzjastów filmowania funkcję. You Tube Best Shot, która umożliwia użytkownikom nagrywanie w parametrach dostosowanych do standardów najpopularniejszego na świecie serwisu wideo.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)