CES 2019: Nikkor 14-30 f/4 S to pierwszy taki obiektyw. Ma płaską przednią soczewkę i widzi więcej!

CES 2019: Nikkor 14‑30 f/4 S to pierwszy taki obiektyw. Ma płaską przednią soczewkę i widzi więcej!

CES 2019: Nikkor 14-30 f/4 S to pierwszy taki obiektyw. Ma płaską przednią soczewkę i widzi więcej!
Monika Homan
08.01.2019 08:47, aktualizacja: 26.07.2022 16:00

Na Międzynarodowych Targach Elektroniki CES, które trwają właśnie w Las Vegas Nikon zaprezentował nowy obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców Nikon Z 6 i Z 7 - Nikkor 14-30 f/4 S. Pochwalił się też usprawnieniami wprowadzonymi do tych aparatów.

Trwają właśnie targi CES - międzynarodowe targi elektroniki w Las Vegas. Firma Nikon zaprezentowała tam nowy obiektyw do swoich pełnoklatkowych bezlusterkowców Nikon Z 6 i Z 7 - Nikkor 14-30 f/4 S.

Linia S to pełnoklatkowe obiektywy przeznaczone właśnie do bezlusterkowców Nikona. Nowy obiektyw cechować będzie kompaktowa konstrukcja, płaski przedni element oraz mechanizm chowania. Producent obiecuje, że obiektyw sprawdzi się świetnie podczas fotografowania, a jeszcze lepiej podczas filmowania.

Obraz

Nikkor 14-30 f/4 S to pierwszy na świecie ultraszerokokątny zoom z płaską przednią soczewką przeznaczony do pełnoklatkowych aparatów. Pozwoli to na zamocowanie filtra o średnicy 82 mm bez dodatkowych uchwytów. Obiektyw jest uszczelniany i nie zbyt duży, dzięki czemu może stać się świetnym towarzyszem podróży zarówno dla fotografów krajobrazu, czy architektury, jak i dla filmowców.

Obraz

Na obiektywie znajdziemy konfigurowalny pierścień sterujący, który domyślnie odpowiada za manualne ustawianie ostrości, ale możemy zmieniać nim też inne parametry, jak przysłona czy kompensacja ekspozycji.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Cena obiektywu oraz jego dostępność na Polskim rynku nie jest jeszcze nam znana, ale w Stanach Zjednoczonych cenę ustalono na 1300 dolarów.

Poza obiektywem, podczas targów CES Nikon pochwalił się nowymi funkcjami aparatów z serii Z. Pojawiła się funkcja Eye AF, której mocno brakowało w bezlusterkowcach, kiedy Nikon zaprezentował je w ubiegłym roku. Pojawiła się też funkcja, która pozwala na pracę z rekorderem Atmos Ninja V z użyciem wyjściowego pliku wideo z kodekiem Pro Res RAW. Dodatkowym usprawnienie polega na wprowadzenie kompatybilności Nikonów Z 6 i Z 7 z kartami CFexpress.

Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)