CES 2019: Sharp 8K Video Camera - rozdzielczość 8K i matryca Mikro Cztery Trzecie

CES 2019: Sharp 8K Video Camera - rozdzielczość 8K i matryca Mikro Cztery Trzecie10.01.2019 09:13
CES 2019: Sharp 8K Video Camera - rozdzielczość 8K i matryca Mikro Cztery Trzecie
Źródło zdjęć: © © Kinotika / [YouTube](https://youtu.be/algDFH8u9DA)
Monika Homan

Na stoisku firmy Sharp na targach CES 2019 nikt nie spodziewał się zobaczyć kamery. Prototyp z roboczą nazwą "8K video camera" zaskoczył wszystkich. Nie ma o nim jeszcze wiele informacji, ale zapowiada się obiecująco.

Firma Sharp podczas targów CES 2019 zaskoczyła wszystkich prototypem kamery, którą zaprezentowała. Nawet nie ma jeszcze nazwy, ale już zapowiada się nieźle. Niewielkie urządzenie, wyposażone w matrycę Mikro Cztery Trzecie, zaprojektowane jest z myślą o wymagających YouTuberach. Nowa kamera Sharp nagra filmy w rozdzielczości 8K w 30 kl./s - stąd też nazywana jest roboczo "8K video camera". Możliwe będzie też nagrywanie w 60 kl./s, ale w niższej rozdzielczości. Wideo zapisywać będzie na karcie UHS-II SD w kompresji h.265.

Sharp 8K Camera First Look! CES 2019 - Kinotika

Matryca ma być wyposażona w stabilizację obrazu, jednak nie wiemy jeszcze jaką. Na stoisku firmy pojawił się dopiero prototyp, więc nie znamy dokładnej specyfikacji sprzętu, ale z filmu opublikowanego przez Dave’a Altizera z kanału Kinotika wynika, że urządzenie jest zaprojektowane specjalnie do filmowania, podobnie jak kamera Blackmagic Pocket. W korpusie znajdziemy złącza HDMI, wejście na mikrofon i słuchawki, USB-C oraz złącze audio mini-XLR.

421294507813132104
Źródło zdjęć: © © Kinotika / [YouTube](https://youtu.be/algDFH8u9DA)

Wrażenie robi duży - 5-calowy- obracany dotykowy ekran - wygodne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy kręcą vlogi.

Firmie Sharp sprzęt do filmowania nie jest obcy. W 2017 roku wypuściła profesjonalną, ale też drogą kamerę 8C-B60A 8K Professional Camcorder, jednak to sprzęt z wysokiej półki. 8K Video Camera ma mieć bardziej przystępną, ale niestety wciąż dość wysoką cenę. Według obsługi stoiska Sharp na targach CES 2019, ma on kosztować mniej niż 5000 dolarów. Miejmy nadzieję, że będzie to sporo mniej. Jeśli grupą docelową tego aparatu mają być vlogerzy, to dla wielu z nich będzie to wciąż zbyt duży wydatek. Oficjalna specyfikacja ma zostać ogłoszona w kwietniu na targach NAB.

Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?

Więcej nowości z CES 2019:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)