CFast 8 razy szybciej niż karta CF

Kepifil

17.04.2008 22:40, aktual.: 02.08.2022 11:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już w najbliższym roku na rynku pojawi się następca kart pamięci CF (Compact Flash). Nowy typ kart pamięci to "CFast". Najważniejszą zmianą jest wzrost transferu do 375 MB/s zamiast 45 MB/s, który jest maksymalnym osiągalnym transferem w kartach dostępnych na rynku. Nowy typ kart pamięci to doskonała wiadomość dla fotografów. Nowe karty pozwolą na poprawę szybkości zdjęć seryjnych, zgrywania zdjęć do komputera, czy chociażby przeglądanie ich na wyświetlaczu LCD aparatu.

Oczywiście przed producentami aparatów staną nowe wyznawania, związane z procesorami obrazu, które muszą się dostosować do nowych parametrów kart. Jednakże nowy standard kart CFast nie będzie kompatybilny z dotychczasowymi urządzeniami, co oznacza, że do aparatów fotograficznych trafią później.

Wprowadzaniem nowego standardu, zajmuje się CFA (CompactFlash Association), czyli organizacja odpowiedzialna za rozwijanie standardu Compact Flash. Grupa robocza CFA od roku pracuje nad opracowaniem następcy popularnych kart CF, a za kilka tygodni nowy standard ma być oficjalnie zatwierdzony.

Źródło: compactflash.org

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)