Charytatywny album World Street Photography, czyli jak nieść pomoc przez fotografię

Charytatywny album World Street Photography, czyli jak nieść pomoc przez fotografię25.02.2016 12:20
Charytatywny album World Street Photography, czyli jak nieść pomoc przez fotografię
Źródło zdjęć: © © Liberti Michele / [worldstreet.photography/en](https://worldstreet.photography/en)

World Street Photography tworzy dla swojej społeczności cykl konkursów. Nagrodzone zdjęcia trafiają do dorocznego charytatywnego albumu. Przedstawiamy wam na czym polega cała inicjatywa i z czego się wywodzi.

World Street Photography ma swój początek w projekcie Kujaja, stworzonym w 2012 roku. Jego celem było wydanie fotoksiążki przez 127 zrzeszonych członków tej społeczności. Album miał być formą wsparcia dla organizacji charytatywnej. Zysk ze sprzedaży został przeznaczany na fundację Water and Rice z Bangladeszu.

Po wydaniu pierwszego albumu „Water”, społeczność stworzyła jeszcze kilka książek fotograficznych, w tym pierwszą dotyczącą fotografii ulicznej. Było to również początkiem kolejnego projektu, którym jest właśnie World Street Photography, przeznaczone tylko dla tego konkretnego gatunku.

417845130272528242
Źródło zdjęć: © © Jo Cross / [worldstreet.photography/en](https://worldstreet.photography/en)

WSP jest niezależną organizacją, która ma na celu zachęcenie fotografów z całego świata do promocji swojej twórczości i promowania idei fotografii ulicznej. Do społeczności może dołączyć każdy zainteresowany – WSP nie działa na zasadzie kolektywu, ani innego zamkniętego grona. Co za tym idzie – każda osoba, która zarejestruje się na stronie i wyśle swoje zdjęcia może wystąpić w charytatywnym albumie.

World Street Photography jest szybko rozwijającą się społecznością na całym świecie. Śmiało zgłaszajcie swoje prace. Pamiętajcie – cel jest szczytny.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)