Chcieli kupić Getty Images za 4 miliardy dolarów. A guzik!

Koch Industries otrzymało ofertę kupna Getty Images za 4 miliardy dolarów.
Koch Industries otrzymało ofertę kupna Getty Images za 4 miliardy dolarów.
Źródło zdjęć: © Pexels
Marcin Watemborski

28.04.2023 14:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy Getty Images jest bezcennym biznesem? Wygląda na to, że tak. Pewne konsorcjum chciało kupić agencję fotoreporterów oraz bank zdjęć, lecz im się to nie udało. Firma uznała ofertę za mało wiarygodną i po prostu ją odrzuciła.

W posiadanie Getty Images chciało wejść Trillium Capital, oferując Getty Images 10 dolarów za akcję. Problem polega na tym, że ta firma nie ma na swoim koncie żadnych większych zakupów, na co od razu zwróciła agencja Reutera. Trillium jest w posiadaniu 500 tys. akcji Getty, lecz większość (65 proc.) należy do Koch Industries.

Gdyby Getty Images zgodziło się na sprzedaż, w radzie nadzorczej pojawiłby się Scott Murray, będący założycielem Global BPO Services Corp. (obecnie Stream Global Services). W przeszłości Murray siedzący na czele Trillium Capital złożył ofertę wykupienia wszystkich udziałów w Stream Global Services za łączną cenę 575 milionów dolarów, lecz ta została odrzucona.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Getty odrzuciło ofertę opiewającą na ok. 4 miliardy dolarów od Trillium i w oświadczeniu podkreśliło, że żaden z członków firmy nie przedstawił przed zarządem Getty oferty. Krótko mówiąc – nie było tu gwarancji realizacji transakcji, więc chęć zakupy była po prostu "gadaniem". Po tym, jak wiadomość o potencjalnej sprzedaży Getty obiegła świat, akcje skoczyły o 7 dolarów.

Z innych ciekawych wiadomości, warto zwrócić uwagę na to, że Getty jawnie walczy z generatywnymi sieciami neuronowymi. W niezbyt odległych spółki jest pozwanie Stable Diffusion i zarzucenie firmie nieuczciwej konkurencji.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)