Chien-Chi Chang - legendarny fotograf Magnum odwiedził Warszawę 11 listopada

Chien-Chi Chang - legendarny fotograf Magnum odwiedził Warszawę 11 listopada

Chien-Chi Chang - legendarny fotograf Magnum odwiedził Warszawę 11 listopada
Źródło zdjęć: © © ChienChi Chang / [Instagram](https://www.instagram.com/chien_chi_chang/)
Marcin Watemborski
13.11.2018 08:25, aktualizacja: 13.11.2018 17:47

Chien-Chi Chang to żyjąca legenda. Tajwański fotograf jest rzeczywistym członkiem najznamienitszej agencji fotograficznej na świecie – Magnum Photos – od 2001 roku. Kilka dni temu odwiedził Polskę, by dokumentować 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Chien-Chi Chang urodził się w 1961 roku w miejscowości Taichung na Tajwanie. Ukończył dwa uniwersytety: Bloomington (Indiana, USA) oraz Soochow (Taipei, Tajwan). W 1995 roku zaczął współpracę z agencją Magnum Photos, a 6 lat później, w 2001 roku został wybrany na członka rzeczywistego.

W swojej pracy dokumentalnej, Chang koncentruje się na abstrakcyjnym przedstawieniu wyobcowania. Jego najsłynniejszą pracą jest cykl ”The Chain” (”Łańcuch”), który przedstawia pacjentów ośrodka dla osób psychicznie chorych na Tajwanie. Projekt robił ogromne wrażenie ze względu na rozmiar odbitek, które dorównywały realnej wielkości ludzi. Pacjenci połączeni ze sobą łańcuchami symbolizowali specyficzną wizję małżeństwa w oczach Changa.

Legendarny fotograf postanowił odwiedzić Polskę, by udokumentować 100-lecie odzyskania niepodległości, 11 listopada 2018 roku. Znalazł się wtedy w Warszawie. Zdjęcie, które zaprezentował pokazuje jednego mężczyznę na czele pochodu, a przed nim 200 000 biało-czerwonych flag. Powiem szczerze, że po zobaczeniu tego zdjęcia przeszły mnie ciarki po całym ciele.

Ten obraz jest zdecydowanie fotografią na miarę Magnum Photos, pokazującą rzeczywistość taką, jaka jest. Bardzo mocny, symboliczny obraz, jednocześnie bez opowiadania się za jakąkolwiek stroną. To, co widać najmocniej na tym zdjęciu, to według mnie jedność Narodu Polskiego. Coś, z czego zawsze byliśmy znani.

Więcej zdjęć Chiena możecie zobaczyć na jego Instagramie oraz na stronie Magnum Photos.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)