Chińska policja potwierdziła zatrzymanie fotoreportera Lu Guanga

Chińska policja potwierdziła zatrzymanie fotoreportera Lu Guanga
Źródło zdjęć: © Źródło: [Twitter](https://twitter.com/Xiaoli11032018/status/1067041120255950848)
Monika Homan

17.12.2018 14:14, aktual.: 26.07.2022 16:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zaginony na początku listopada Lu Guang był wielokrotnie nagradzany za swoje zdjęcia, które pokazują niewygodną prawdę o życiu w Chinach. Zaginął 3 listopada. Policja poinformowała jego rodzinę, że mężczyzna został zatrzymany.

Fotogreporter z Chin Lu Guang znany ze swoich prac, które pokazują negatywne skutki gwałtownego rozwoju ekonomicznego Państwa Środka zaginął na początku listopada. Jego żona Xu twierdziła, że został on zatrzymany przez chińskie służby bezpieczeństwa. Stan fotografa, oraz jego miejsce pobytu nie były jednak znane.

Jak donosi New York Times, rodzina Lu Guanga dostała niedawno telefon od chińskiej policji, która potwierdziła, że fotoreporter został zatrzymany w Kaszgar w prowincji Sinciang. Funkcjonariusze nie ujawnili żadnych szczegółów na temat powodu jego aresztowania, a żona fotografa nie otrzymała pisemnego potwierdzenia, ani informacji o oskarżeniu o przestępstwo.

Choć potwierdziły się przypuszczenia Xu, sytuacja Lu Guanga wciąż jest niepewna. W prowincji Sinciang sytuacja jest obecnie napięta, ze względu na setki tysięcy muzułmanów, którzy są przetrzymywani w obozach indoktrynacji, których pilnuje policja. Żona fotografa uważa, że nie planował on fotografować drażliwych tematów w tej okolicy. Szczegóły aresztowania nie są jednak znane.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)