Chris Hadfield, czyli astronauta odpowiedzialny za 45 tys. zdjęć Ziemi, mówi o swojej misji

Chris Hadfield, czyli astronauta odpowiedzialny za 45 tys. zdjęć Ziemi, mówi o swojej misji
Źródło zdjęć: © © NASA
Marcin Watemborski

05.06.2020 11:59, aktual.: 05.06.2020 13:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli jesteście miłośnikami zdjęć ukazujących Ziemię z kosmosu, praktycznie pewnym jest to, że ich autorem jest Chris Hadfield. Kanadyjczyk ma za sobą 3 loty kosmiczne, z czego ostatni trwał prawie pół roku. Jako jeden z niewielu ludzi na świecie, widział naszą planetę praktycznie z każdego kąta.

Astronauci mają wiele talentów. Oczywiście bez fotografa nie mogłoby się obejść i tu pojawia się wyjątkowa postać, czyli pułkownik Chris Hadfield. Wiele zdjęć udostępnianych w ostatnich latach przez agencje kosmiczne, pokazujących Ziemię z przestrzeni kosmicznej, to dzieło właśnie tego człowieka. Widział to, o czym wielu marzy.

Pułkownik Hadfield ma niesamowite poczucie obowiązku związane z robieniem kosmicznych zdjęć. To nie tylko jego praca czy misja. To ogromna odpowiedzialność. W 10 minutowym filmiku udostępnionym przez MotivationHub, astronauta opowiada o tym, czym dla niego są zdjęcia.

Chris Hadfield's Life Advice Will Leave You SPEECHLESS - One of the Most Eye Opening Speeches

Wiele jego słów z powodzeniem mogłoby być wykorzystanych podczas wszelkiego rodzaju kursów motywacyjnych. W swojej wypowiedzi Chris Hadfield koncentruje się na świadomości dotyczącej wagi jego zadania. O ile mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, to Hadfield taki właśnie jest.

Na swoich kanałach w mediach społecznościowych, Hadfield udostępnia sporo zdjęć, które zrobił. Astronauta mówi, że czerpie z robienia ich niesamowitą przyjemność, a reakcje ludzi nieraz go zaskoczyły. Coś, co dla niego jest niemal codziennością, dla większości z nas jest widokiem, którego nigdy nie doświadczymy. Kanadyjczyk wspomina, że czasem wszystkie te obrazy go przytłaczają i chciałby odpocząć, ale wtedy przypomina sobie o swojej misji i wykonuje zdania jak najlepiej potrafi.

Więcej zdjęć znajdziecie na Twitterze.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)