Chrobak, Stuart i Stepanenko opowiedzą streecie w UK

Chrobak, Stuart i Stepanenko opowiedzą streecie w UK

Chrobak, Stuart i Stepanenko opowiedzą streecie w UK
Street Photo Poland
21.05.2019 12:10, aktualizacja: 26.07.2022 15:48

Już za trzy tygodnie w Warszawie niemała gratka dla fanów fotografii ulicznej. Na weekend 8-9 czerwca zaplanowane są dwa wydarzenia w ramach inicjatywy Street Photo Poland: fotospacer Walk&Talk oraz drugie spotkanie StreetMeet. Trwa przyjmowanie zgłoszeń.

StreetMeet to cykliczne spotkanie dla miłośników fotografii ulicznej. Tworzą je zarówno zaproszeni goście, jak i sami uczestnicy. Trwa właśnie zbieranie portfolio od osób, które chciałby zaprezentować swoje zdjęcia.

Jeżeli autor nie jest pewny, czy jego portfolio jest dobrze przygotowane, bądź chciałby uzyskać w tym temacie jakieś porady, to spotkanie jest dla niego idealne. To nie jest ogólnopolski konkurs, nie czekamy na idealnie wyedytowane materiały - staramy się w tej edycji właśnie pomóc. Podczas pierwszego StreetMeet otrzymaliśmy 20 zgłoszeń, z których wybraliśmy pięć najbardziej wartych pokazania. Prowadzący wraz z zaproszonym gościem specjalnym omówili te portfolia, a nawet zaproponowali alternatywny sposób edycji. Po reakcjach uczestników widać było, że te omówienia otworzyły ich na inny punkt widzenia.
Obraz
© Street Photo Poland / Damian Milczarek

Drugie spotkanie poruszy tematykę fotografii ulicznej w Wielkiej Brytanii. Gościem specjalnym będzie Damian Chrobak, który mieszka w UK oraz fotografuje Londyn od 15 lat. Swoje prezentacje na to spotkanie przygotowali specjalnie dla uczestników bardzo znani londyńscy fotografowie: Matt Stuart z MAPS Images oraz Dmitry Stepanenko, dyrektor London Street Photography Festival.

Cieszę się, że wspierają tę ideę również zagraniczni fotografowie, którzy przygotowują na spotkania swoje prezentacje. Staram się, by głównemu gościowi z Polski towarzyszyły wirtualnie osoby rozpoznawalne w międzynarodowej społeczności fotografów ulicznych. Niech jednak znane nazwiska i formalny nabór portfolio nie odstraszą tych niezdecydowanych – to nadal jest kameralne spotkanie w miłym towarzystwie, podczas którego na luzie rozmawiamy o streecie.
Obraz
© Street Photo Poland / Damian Milczarek

Zgłoszenia do przeglądu portfolio w ramach spotkania StreetMeet prosimy wysyłać na adres streetphotopoland@gmail.com do północy, 2 czerwca. Metoda stworzenia portfolio jest dowolna – od autora zależy co i jak zaprezentuje. Wybrani fotografowie osobiście przedstawią swoje zdjęcia podczas spotkania, a wskazówek udzielać będą prowadzący Tymon Markowski oraz gość specjalny Damian Chrobak.

Ogłoszenie wyników naboru nastąpi 4 czerwca. Dla najlepszego portfolio przewidziana jest nagroda w postaci vouchera o wartości 100 złotych na zakup książki fotograficznej. Recenzowane będą tylko wybrane portfolia, jednak spotkanie jest darmowe i otwarte, zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Spotkanie odbędzie się w Służewskim Domu Kultury, w niedzielę 9 czerwca o godzinie 17:00.

Dzień wcześniej odbędzie się również fotospacer Walk&Talk, który poprowadzą Damian Chrobak i Katarzyna Kubiak. Okazją do zrobienia streetowych zdjęć będzie odbywająca się tego dnia w stolicy Parada Równości. Wszystkich zaintersowanych udziałem zapraszamy do wysyłania zgłoszeń drogą mailową na adres streetphotopoland@gmail.com. Decyduje kolejność zgłoszeń, a limit miejsc jest ograniczony. Zapisy właśnie się rozpoczęły.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)