Chroń swoje zdjęcia przed kradzieżą, używając znaków wodnych [wideoporadnik]

Chroń swoje zdjęcia przed kradzieżą, używając znaków wodnych [wideoporadnik]21.02.2013 14:18
©JK
©JK
Jakub Kaźmierczyk

Kradzież zdjęć to już plaga. Nieważne, czy fotografujesz krajobrazy czy produkty - zawsze istnieje możliwość, że Twoje zdjęcie będzie zdobiło czyjeś galerie czy aukcje. Znaki wodne to dobry sposób na ich zabezpieczenie!

Oczywiście znak wodny da się usunąć, podobnie jak większość blokad czy alarmów samochodowych. Jednak tego typu zabezpieczenia mogą zniechęcić potencjalnego złodzieja do skopiowania zdjęć. Lightroom w połączeniu z Photoshopem świetnie nadają się do dodawania znaków wodnych na fotografie.

[solr id="fotoblogia-pl-64092" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/1827,kilka-krokow-o-ktorych-musisz-pamietac-przy-obrobce-krajobrazow-wideoporadnik" _mphoto="lead2-64092-252x168-84c63c7fb8e6.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2664[/block]

W Photoshopie można zaprojektować ciekawe logo lub inny znak, następnie za pomocą Lightrooma umieścić je na całej serii zdjęć. Będzie również coś dla miłośników Instagrama. Nie zdradzam szczegółów, tylko zapraszam do obejrzenia poradnika!

Zapraszam na forum.fotoblogia.pl. Możecie się tam dzielić swoimi opiniami na temat wideoporadników i zgłaszać własne propozycje tematów.

Chroń swoje zdjęcia przed kradzieżą używając znaków wodnych [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)