Ci aktorzy zostali odmłodzeni ma potrzeby filmów. Poznajesz wszystkich?

Anthony Hopkins
Anthony Hopkins
Marcin Watemborski

19.02.2021 13:20, aktual.: 26.07.2022 14:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wobec czasu wszyscy są równi i nijak nie da się zapobiec starzeniu. W wielu produkcjach filmowych są sceny pokazujące aktorów za młodu. Niegdyś takie cofanie się w czasie wymagało niezłej charakteryzacji. Dzisiaj robi się to cyfrowo.

Odmładzanie to powszechny zabieg w kinematografii. O ile jeszcze kilkanaście lat temu wymagało to pracy charakteryzatorów, którzy tworzyli maski i makijaże, tak dzisiaj wystarczy odpowiedni algorytm sztucznej inteligencji i kilka kliknięć. Efekty wyglądają przeważnie bardzo naturalnie, o czym można się przekonać, patrząc na te zdjęcia.

Edycja cyfrowa oszczędza czas, pieniądze i siły robocze. Odpowiednie programy potrzebują kilku minut, by powielić młody wizerunek starszego aktora i utrzymać go przez całą scenę. Analizują one konstrukcje twarzy i na podstawie maszynowego uczenia wybierają zmarszczki do usunięcia czy inne przejawy starzenia się, jak siwe włosy czy opadająca skóra.

Patrick Stewart
Patrick Stewart

Pierwszy raz komputerowe odmładzanie zostało wykorzystane w filmie "X-Men: Ostatni Bastion", gdzie zabiegowi zostali poddani Patrick Stewart grający profesora Xaviera oraz Ian McKellen grający Magneto. Od tamtego czasu algorytmy działają jeszcze lepiej, a efekty są bardziej zadowalające. Praktycznie nie da się zauważyć manipulacji.

Ian McKellen
Ian McKellen
Carrie Fisher
Carrie Fisher
Mark Hamill
Mark Hamill
Brad Pitt
Brad Pitt
Will Smith
Will Smith
Joe Pesci
Joe Pesci
Stan Lee
Stan Lee
Kurt Russel
Kurt Russel
Samuel L. Jackson
Samuel L. Jackson
Robert Downey Jr.
Robert Downey Jr.
Robert De Niro
Robert De Niro
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)