Ciało po porodzie - szczery projekt fotograficzny o akceptacji

Ciało po porodzie - szczery projekt fotograficzny o akceptacji

Ciało po porodzie - szczery projekt fotograficzny o akceptacji
Źródło zdjęć: © © [Meagan Elemans](https://spark.adobe.com/page/Qt74kc2uzITrA/)
Justyna Kocur-Czarny
24.12.2019 09:16, aktualizacja: 26.07.2022 15:04

Ruch "Body positive" przez ostatni rok przybrał na sile. W mediach i reklamach wiele marek decyduje się na rezygnację z usilnego retuszu i promowania jednego słusznego ideału piękna.

Fotografka Meagan Elemans została matką i to wydarzenie wywróciło jej życie do góry nogami. Jej ciało i emocje po ciąży się zmieniły, stawiając kobietę w nowej rzeczywistości. Postanowiła stworzyć projekt fotograficzny, który pomoże jej z akceptacją własnego ciała oraz stworzy przestrzeń dla innych matek do rozmawiania o trudnościach i wartościach płynących z nowej roli.

To, co dzieje się z ciałem po ciąży jest naturalnym procesem. Wiele kobiet nie może pogodzić się z tym, że ich ciało wygląda inaczej. Przez serię szczerych, intymnych portretów, Meagan Elemans oddaje hołd ciału, które przez 9 miesięcy nosiło w sobie człowieka i dało życie.

"Normalizacja poporodowa" to seria intymnych zdjęć kobiet, których wygląd odbiega od promowanych ideałów. Presja powrotu do figury sprzed ciąży wielu osobom daje się we znaki, a ten projekt daje jasne przesłanie: zaakceptuj siebie i bądź wdzięczna za to, do czego twoje ciało jest zdolne. Cały projekt można obejrzeć na stronie internetowej autorki.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)