Ciało znanego fotografa Petera Bearda odnalezione w nowojorskim parku

Ciało znanego fotografa Petera Bearda odnalezione w nowojorskim parku

Zdjęcie na licencji CC, Wikipedia.
Zdjęcie na licencji CC, Wikipedia.
Marcin Watemborski
21.04.2020 05:56, aktualizacja: 26.07.2022 14:55

Kilka tygodni temu zaginął doskonały fotograf Peter Beard, a teraz odnaleziono jego ciało. Artysta miał 82 lata i cierpiał na demencję. To ogromna strata dla świata fotografii.

Na początku kwietnia 2020 roku pojawiła się informacja o zaginięciu Petera Bearda. Jego najbardziej znane zdjęcia pokazywały przyrodę i życie dzikich zwierząt w Afryce. Były wielokrotnie publikowane w znanych magazynach. Na koncie artysty było 10 filmów o zróżnicowanej tematyce. W 2009 roku wziął udział w tworzeniu dokumentu o kalendarzu Pirelli.

Peter Beard urodził się w 1938 roku w Nowym Jorku. Od najmłodszych lat prowadził dzienniki i dokumentował swoje życie fotograficznie. Pod koniec lat 50. XX wieku przygotowywał się do studiów medycznych, lecz zmienił swoje zainteresowania na historię sztuki. Jego mentorami na Uniwersytecie Yale byli: Josef Albers, Richard Lindner oraz Vincent Scully.

Po skończeniu studiów Beard przeprowadził się do Kenii, gdzie pracował dla Parku Narodowego Tsava. W ramach tego fotografował wiele przepięknych okazów dzikich zwierząt, w tym wymarcie 35 tysięcy słoni, które później stały się głównym tematem jego książki ”The End of the Game” (ang. ”Koniec gry”). Afryka i jej fauna były bardzo ważne w życiu fotografa. Od lat 70. XX wieku jego prace z Czarnego Lądu były publikowane w wielu magazynach i opracowaniach naukowych.

Śmierć Petera Bearda jest bardzo niejasna. 31 marca 2020 roku fotograf opuścił swój dom na Long Island około godziny 16:40 – nie było z nim kontaktu. Beard cierpiał na demencję i zmagał się z problemami zdrowotnymi po udarze mózgu. Mimo usilnych poszukiwań nie udało się go odnaleźć od razu.

19 kwietnia 2020 roku ciało Petera Bearda zostało znalezione przez myśliwego i dawnego strażaka Davida Schleifera w gęsto zalesionym Camp Hero State Park w Nowym Jorku. Przyczyna śmierci ani dokładna data nie zostały jeszcze określone. Peter Beard miał 82 lata.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)